banner2

banner1

banner22

Korkutan yangın güçlükle söndürüldü

Serdivan İlçesinde bulunan ASEM Mobilyacılar Çarşısı içerisindeki bir mobilya atölyesinde çıkan yangın etrafındaki 5 dükkana sıçradı. İtfaiye ekipleri yangını güçlükle kontrol altına aldı.

Serdivan 23.03.2021, 09:07 Editör: Ebru Bulut
banner48

00.15 sularında başlayan ve etraftaki 4 dükkana daha sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin 3 saat süren çalışması sonucu söndürüldü. Yangın nedeniyle oluşan ısının içerisinde boya ve tiner olan depolarda yangın çıkartmaması için itfaiye ekipleri tarafından depolarda soğutma işlemi devam ederken yangının ilk çıkış yeri olan atölyenin tamamen söndürülebilmesi için olay yerine getirilen iş makinesiyle binanın duvarı yıkıldı. Köpük ve suyla yangın tamamen söndürülürken buradaki alanda da soğutma çalışmalarına başlanıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNDE

Öte yandan olay yerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Arancı’dan bilgi aldı. Başkan Yüce, “ASEM Mobilyacılar Çarşısında çıkan yangında ekiplerimiz anında müdahale etmiştir. Serdivan Belediye Başkanımız, Serdivan Belediyesi’nin ekipleri, SASKİ ekipleri hep birlikte yoğun bir şekilde 40 araç şuanda olay yerine intikal etmiş durumda. Yangın kontrol altına alındı, sebepleri daha sonra ortaya çıkacaktır. Şuanda biz yangını söndürmek ile meşgulüz. Tesellimiz can kaybı olmamasıdır. Ciddi bir yangındır, şuanda 4 iş yeri tamamen yanmış durumdadır. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Yorumlar (0)