banner2

banner1

banner22

Kırantepe projesine start verildi

Serdivan Belediyesi tarafından mera vasfından çıkartılanı Kırantepe için çok özel bir hazırlık yapıyor. Gizlilik içerisinde yürütülen çalışma bölgede tapu hareketliliğine neden olacak gibi görünüyor.

Serdivan 18.07.2021, 13:56 Editör: Ebru Bulut
Kırantepe projesine start verildi
banner48

Yamaç paraşütünün yapıldığı bölgeyi de kapsayan çalışmanın Cadde 54 AVM projesinde olduğu gibi halk arasında kat karşılığı olarak bilinen yöntemle hayata geçirilmesi bekleniyor. Belediyenin Arapça tanıtım kataloğu hazırlayarak Araplar başta olmak üzere yabancı yatırımcılara tanıtıma başladığı gelen bilgiler arasında.

75 BİN METREKARELİK ALANDA KURULACAK

Serdivan Kırantepe’de 75 bin metrekarelik alanda tesisleşme yapılacağı içerisinde konut alanları, otel, sinema salonu ve otoparkların olacağı biliniyor. Osmanlı mimarisinin ön planda olacağı konuşulan ve Serdivan Belediyesi’nin henüz kamuoyuyla paylaşmadığı proje kulaktan kulağa yayılıyor.

KAMUOYUYLA PAYLAŞILMADI

Fısıltı yoluyla yayılan proje sonrası; Kırantepe’de hayata geçirilecek içerisinde otel, mahalle ve sosyal donatı alanlarının olacağı projenin kamuoyuyla paylaşılmadan tanıtımının yapılmasının özel bir sebebi mi var? Kırantepe’ye yapılacak projenin kulaktan kulağa yayılmasıyla bölgede arsa alım-satımı hareketliliğinin başlayıp başlamadığı merak ediliyor.

Yorumlar (0)