banner2

banner1

banner22

Kardan uzay mekiği yaptı

Serdivan ilçesinde yaşayan İbrahim Kurt ve yeğeni Selman Sözer, bölgede etkili olan kar yağışının ardından evlerinin bahçesinde biriken kardan 3 metre yüksekliğinde uzay mekiği yaptı. Yapımının 2 günde tamamlandığını söyleyen İbrahim Kurt, gündemdeki konuşmalardan etkilenerek bahçesinde uzay mekiği yaptığını belirtti.

Serdivan 21.02.2021, 09:16 Editör: Ebru Bulut
banner48

3 METRE YÜKSEKLİĞİNDE UZAY MEKİĞİ İNŞA ETTİ

Serdivan ilçesi Çubuklu Mahallesinde yaşayan İbrahim Kurt ve yeğeni Selman Sözer, Sakarya’da etkili olan kar yağışı sonrasında evlerinin bahçesinde biriken karları bir araya getirerek kardan uzay mekiği yaptı. Daha önce de kardan yılan, gemi ve uçak gibi projelere de imza atan Kurt, bu kez de 3 metre yüksekliğinde uzay mekiği inşa etti. Uzay mekiğini yeğeni Selman Sözer ile birlikte inşa eden Kurt, “Şuan gündemde uzay mekiği projesi vardı. Ben de gündeme ayak uydurarak uzay mekiği yaptım” dedi.

YILAN, UÇAK VE GEMİDEN SONRA UZAY MEKİĞİ

Daha önce yar yağışı sonrasında dev bir yılan, gemi ve uçak yapan İbrahim Kurt, “Daha önce kardan yılan ve gemi yapmıştım. Yaklaşık bir ay önce de uçak yapmıştım. Şimdi de gündemde uzay mekiği projesi vardı. Ben de gündeme ayak uydurarak uzay mekiği yapmak istedim. Bazen gündemdeki olaylardan etkileniyorum, bazen de kendi kafamda tasarladığım, hayal ettiğim şeyleri yapıyorum” ifadelerini kullandı.

2 GÜNLÜK ÇALIŞMA

Uzay mekiğinin diğer projelere göre daha kısa sürede tamamlandığını ifade eden Kurt, “2 günlük çalışma sonrasında detaylarını bitirerek tamamladık. Karı kalıp haline getirerek ona göre de yükseltiyorum. Yoksa hemen yıkılır zaten. Muhakkak onu yapmam gerekiyor. Yeğenim Selman ile birlikte aklımıza gelen projeleri yapıyoruz. Bu projede de birlikte çalıştık. Köyde de çok talep var. Birkaç kere kardan proje yaptığım için sürekli yapmamı bekliyorlar. Çocuklar çok ilgi gösteriyor. Çocuklar sevindiği için de beni daha çok cezbediyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)