banner2

banner1

banner22

Kardan uçak yaptı

Serdivan İlçesinde yaşayan İbrahim Kurt, uçuş konusunda merakının olması nedeniyle bir türlü binemediği uçağı, yoğun kar yağışı sonrası evinin bahçesinde inşa etti.

Serdivan 22.01.2021, 10:03 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi Çubuklu Mahallesinde yaşayan İbrahim Kurt, ilçedeki yoğun kar yağışının ardından evinin bahçesinde biriken karları bir araya getirerek uçak inşa etti. Geçtiğimiz yıllarda arkadaşlarıyla birlikte kar kullanarak dev bir yılan ve gemi de yapan İbrahim Kurt, koronavirüs salgını nedeniyle tek başına başladığı uçağı 4 günde yaptı. Kurt, “Küçüklüğümden beri hiç uçağa binmediğim için kardan uçak yaptım” dedi.

HİÇ UÇAĞA BİNMEDİĞİM İÇİN KARDAN UÇAK YAPTIM

Hayatında hiç uçağa binmediğini fakat uçuş konusunda meraklı olduğunu söyleyen İbrahim Kurt, “Yamaç paraşütü yapıyorum. O yüzden uçuş konusunda meraklıyım. Hiç uçakla uçamadığım için kardan uçak yapmayı düşündüm. Bu içgüdü ile hareket etmiş olabilirim. Daha önce de aklıma geldi uçak yapmak fakat yapan insanlar olduğu için ben de farklı projelere yöneldim. Bu kış mevsiminde karın da güzel yağmasıyla birlikte karı değerlendirmek için uçak yaptım. Pandemi sürecindeki esnek çalışma saatlerini değerlendirerek böyle bir projeyi hayata geçirdim. Bu uçağı 4 günde inşa ettim. Koronavirüsten dolayı topluluklar pek oluşmuyor, ben de bir yardımcı arkadaş çağırmadım. Bu yüzden yardımcı bulamayınca kar toplaması, inşa etmesini biraz uğraştırmasına rağmen 4 günde tamamladım” ifadelerini kullandı.

YAŞIM İLERLEDİKÇE BU HAYALLER FARKLI PROJELERE DÖNÜŞMEYE BAŞLADI

Aklında birçok farklı proje olduğunu belirten Kurt, “Sürekli kar yağışı olmuyor. Onun için projeleri gerçekleştirmek için Kartepe gibi uzak mesafelere gitmek zorunda kalıyorum. Bu sefer de gerekli olan malzemeleri yanımda götüremiyorum. Yani sürekli kar yağışı olsa kış aylarında sürekli farklı projeler deneyeceğim. Aklımda birçok düşünce var. Çocukluğumda hayal kurmayı çok seviyordum. Yaşım ilerledikçe bu hayaller farklı projelere dönüşmeye başladı. Ben de hayal gücümü böyle projelerle yansıtmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)