banner2

banner1

banner22

Haydi Serdivanlı Çınaraltına

Serdivan Belediyesi’nin Bağlar Caddesi Fatih Camii yanında kurduğu ve Ramazan ayı boyunca birbirinden değerli isimlerin yer alacağı Çınaraltı Sohbetleri’ne ilk olarak şair ve yazar Asım Gültekin misafir oldu.

Serdivan 17.05.2018, 12:44
Haydi Serdivanlı Çınaraltına
banner48

TERAVİH NAMAZI SONRASI

Teravih namazının ardından başlayan ve gece yarısına kadar devam eden sohbetin başında Gültekin, kendisini alkışlayan dinleyicilere alkışın kelime kökeni açıklayarak onun Türk Dili’ndeki tanımını paylaştı.

KİTAP HEDİYE ETTİ

Zaman zaman farklı kaynaklardan okuduğu pasajlarla konuşmasını sürdüren Gültekin, kitap okumanın önemine de değinerek; gün içerisinde yarım sayfa da olsa kitap okumanın insanlara zannettiklerinden daha fazlasını kazandırdığını söyledi.

GELENEKSEL SANAT ATÖLYELERİ

Tezhip’ten Ebru’ya Geleneksel Türk Sanatlarının atölyelerinin yer aldığı etkinlik alanında,15 yayınevinin katılımıyla indirimli satış imkânı sunulan bir kitap sergisi de açıldı.

ÇOCUKLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ

Ramazan ayı boyunca alana çocukları ile gelen dinleyiciler için, Serdivan Belediyesi Çocuk Akademisi’nin stantları da hazır bulunuyor. Resim, Boyama ve Kıyafet Tasarımı gibi çocukların ilgisini çekecek etkinlikler eğitmenler eşliğinde yapılıyor. Çocuklar akranları ile birlikte eğlenme imkanı bulurken, alana gelen misafirler de Serdivan Belediyesi’nin ikram ettiği çay eşliğinde sohbete iştirak ediyor.

Yorumlar (0)