banner2

banner1

banner22

Hafızalardan silinmeyecek

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Serdivan 14.07.2020, 14:46 Editör: Aysima Kortak
Hafızalardan silinmeyecek
banner48

Demokrasi ve Millik Birlik günü olarak andığımız 15 Temmuz gecesinin bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Alemdar, “Devlet içinde yapılanmış şer odaklarının devletimize, demokrasimize yani halkımızın kendi iradesine yönelik bu kanlı girişimi, milletimizin tek yürek olarak sokaklara dökülmesi sayesinde başarısız olmuştur. Yakın tarihimizin en karanlık gecesi Türk milletinin cesareti ile aydınlanmıştır.” diye ifade etti.

HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK

Halkımızın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, ‘tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet’ kavramları etrafında birleştiğini dile getiren Başkan Alemdar, “Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun her yanına yayılan bağımsızlık ateşinin sönmediğini gösteren,  genci yaşlısı, kadını erkeği tüm vatanseverlerin yazdığı bu destan kuşaklar boyu hafızalardan silinmeyecektir. Türk Milleti, ortak değerlerimizi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma noktasında ne kadar gözü kara olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.” dedi.

Türkiye’nin demokrasi geleneğinin nice sınavlardan geçtiğini ifade eden Başkan Alemdar, “Tüm dünyanın takip ettiği 15 Temmuz gecesinde milletimiz canı pahasına devletinin arkasında durmuştur. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun, Gazilerimize sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. Rabbim bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.”  ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
Arifiyeli 10 ay önce
15 temmuz gecesi yusuf başkanım meydana geldiğinde çok vakar ve öfkeliydi sesini yükselterek bu olayın sakaryadaki elebaşı bir binbaşıymış oda çarkdaki tümendeymiş hadiyin oraya gidiyoruz dedi koca yürekli başkan ve binleri oraya getirdi sivil komutandı o gece ölüm umrunda değildi koca bir dağ gibiydi sel gibi gitti ve hainlere hadlerini bildirdiler inanın onun o geceki duruşu binlerce kişiye umut olmuştu rabbim ondan ve onun gibi Allah için dik duran yöneticilerimizden razı olsun inş.