banner2

banner1

banner22

Geriye bu görüntüler kaldı…

Serdivan İlçesinde bulunan ASEM Mobilyacılar Çarşısı içerisindeki bir mobilya atölyesinde çıkan yangın etrafındaki 4 dükkana sıçrarken itfaiye ekipleri yangını 3 saat süren müdahale sonrasında söndürdü. Havanın aydınlanması ile dükkanlardaki hasar gün yüzüne çıktı.

Serdivan 23.03.2021, 10:31 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesi ASEM Mobilyacılar Çarşısı 398 nolu sokakta bulunan bir mobilya atölyesinde gece 00.15 sularında başlayan ve etraftaki 4 dükkana daha sıçradı. Mobilya, ağaç, plastik ve çok sayıda tinerin bulunduğu depolara sıçrayan yangının kontrol altına alınabilmesi için Arifiye, Akyazı, Sapanca ve Hendek İlçelerinden bölgeye takviye ekipler sevk edildi. 14 itfaiye aracı, 1 köpük kulesi ve 36 itfaiyecinin müdahalesi ile yangın yaklaşık 3 saat süren çalışması sonucu söndürüldü. Yangın nedeniyle oluşan ısının içerisinde boya ve tiner olan depolarda yangın çıkartmaması için itfaiye ekipleri tarafından depolarda soğutma işlemi tamamlanırken yangının ilk çıkış yeri olan atölyenin tamamen söndürülebilmesi için olay yerine getirilen iş makinesiyle binanın duvarı yıkıldı. Köpük ve suyla yangın tamamen söndürülürken buradaki alanda da soğutma çalışmaları yapıldı.

GERİYE İŞTE BU GÖRÜNTÜLER KALDI

Havanın aydınlanması ile dükkanlardaki hasar gün yüzüne çıktı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alınan yangından geriye kül olmuş, duvarları yıkılmış ve büyük hasar görmüş dükkanlar kaldı.

Yorumlar (0)