banner2

banner1

banner22

Geçmiş olsun dileklerini ilettiler

Serdivan ilçesi İstiklal Mahallesi ASEM Mobilyacılar Çarşısında mobilya atölyesinde çıkan ve 4 dükkana sıçrayan yangında havanın aydınlanması ile hasar dün yüzüne çıkarken, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever işletme sahiplerini ziyaret etti.

Serdivan 23.03.2021, 12:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

NE OLMUŞTU?

Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesi ASEM Mobilyacılar Çarşısı 398 nolu sokakta bulunan bir mobilya atölyesinde gece 00.15 sularında başlayan ve etraftaki 4 dükkana daha sıçradı. Mobilya, ağaç, plastik ve çok sayıda tinerin bulunduğu depolara sıçrayan yangının kontrol altına alınabilmesi için Arifiye, Akyazı, Sapanca ve Hendek İlçelerinden bölgeye takviye ekipler sevk edildi. 14 itfaiye aracı, 1 köpük kulesi ve 36 itfaiyecinin müdahalesi ile yangın yaklaşık 3 saat süren çalışması sonucu söndürüldü. Yangın nedeniyle oluşan ısının içerisinde boya ve tiner olan depolarda yangın çıkartmaması için itfaiye ekipleri tarafından depolarda soğutma işlemi tamamlanırken yangının ilk çıkış yeri olan atölyenin tamamen söndürülebilmesi için olay yerine getirilen iş makinesiyle binanın duvarı yıkıldı. Köpük ve suyla yangın tamamen söndürülürken buradaki alanda da soğutma çalışmaları yapıldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alınan yangındaki hasar  havanın aydınlanması ile gün yüzüne çıktı.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİLER

Öte yandan ekipler sabah saatlerinde dükkanlarda hasar tespit çalışmaları yaptı. Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sabah saatlerinde bölgeye gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Atabek ve Tever, bilgi alması ardından dükkan sahiplerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

“CAN KAYBI OLMAMASI BİZİM İÇİN ŞÜKÜR KONUSU”

Hasar tespit çalışmalarını inceleyerek ekiplerden bilgi alan ve esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileten Çiğdem Erdoğan Atabek; “Öncelikle tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Gece 12.27 sularında gece yarısı ASEM mobilyacılar çarşısında birkaç tane noktada yangın olduğunu tespit edildi. Hemen Büyükşehir Belediyemize bağlı itfaiye ekipleri hızlıca olay yerine geldi. Şükürler olsun sadece 3 dükkan etkilenmiş, diğer 2 dükkanın daha zararı var. 3 dükkanda yangının etkilerini aktif şekilde gördük. İl başkanı Yunus Tever ve Serdivan Belediye Başkanımız Yunus Alemdar ve beraberimizdeki heyetle zarar gören dükkanları ziyaret ettik. Can kaybı olmaması bizim için şükür konusu. İtfaiyemize sonsuz teşekkür ediyoruz çok hızlı bir şekilde müdahale ettiler. Yangın, yoksa büyük boyutlara ulaşıp, çok daha ağır sonuçlarla karşı karşıya kalabilirdik. Tekrar geçmiş olsun. Şuan bütün tespitler yapılıyor. Kaç metrekare etkilendi, yangın sebebi nedir, zarar hangi noktada şuanda bütün ekipler bunlarla alakalı çalışmaları yapıyorlar” dedi.

Yorumlar (0)