banner2

banner1

banner22

'Fiil ve Amel önemlidir'

Serdivan Çınaraltı Sohbetleri’nde mutasavvıf ve yazar Ömer Tuğrul İnançer, sevenleriyle bir araya geldi.

Serdivan 21.05.2018, 16:29
'Fiil ve Amel önemlidir'
banner48

Tuğrul İnançer’in kendine has üslubuyla gerçekleştirdiği sohbeti; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve çok sayıda vatandaş takip etti.

Dinimizi Peygamberimizden öğrenmeliyiz

İnsanların, İslam dinini Peygamber Efendimiz’den (A.S.M) öğrenmeleri gerektiğini söyleyen İnançer, bunun gerekliliğini ve yöntemini örnekler üzerinden açıklayarak anlattı.

İrade ve davranış

Cinsiyet, ırk, millet ve dil tercihlerinin insanların kendi elinde olmadığını ifade eden İnançer; “Elimizde olmadan bize verilenler bize artı veya eksi kazandırmaz. Biz irademizle ve davranış biçimlerimizle bir şeyler ya kazanırız ya kaybederiz. Dolayısıyla fiil önemlidir, amel önemlidir.” dedi.

Kitaplarını İmzaladı

Farklı formatıyla, Serdivan Çınaraltı Sohbetleri’nin Ramazan’ın güzelliklerini yansıttığını ifade eden ve Çınaraltı Sohbetleri’ne katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirten İnançer, bu bağlamda ev sahipliği için Serdivan Belediyesi’ne ve Başkan Alemdar’a teşekkür ettiklerini söyledi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, programa gösterdikleri teveccüh için hem Ömer Tuğrul İnançer’e hem de alanı dolduran vatandaşlara teşekkür ederek; günün anısına İnançer’e hediye takdim etti.

Program sonunda Tuğrul İnançer, alanda kurulan kitap sergisinde hem kitap meraklıları ile sohbet etti hem de eserlerini imzalatmak isteyen okurları için kitaplarını imzaladı.

Yorumlar (0)