banner2

banner1

banner22

Beton tepe geliyor

Serdivan Belediyesi’nin Kırantepe için hazırladığı yeni projeye ilk kez Haberlisin.com ulaştı. Arapça katalogları bile hazırlanan projeye göre, Kırantepe beton yapılarla kuşatılarak vasfını büyük ölçüde yitirecek.

Serdivan 26.07.2021, 11:08 Editör: Ebru Bulut
Beton tepe geliyor
banner48

YEŞİL ALERJİSİ

Serdivan, AVM ve lüks konut projeleriyle yeşil alanlarını bir bir kaybediyor. Spor tesisi ve AVM projeleriyle tartışma yaratan Serdivan Belediyesi, şimdi de yamaç paraşütü meraklılarının gözde mekanlarından biri olan Kırantepe’ye göz dikti. Serdivan Belediyesi’nin 2014 yılında gündemine aldığı ve mera vasfından çıkarttığı Kırantepe bölgesinde otel, AVM ve lüks konutların yer alacağı yeni bir projeyi hayata geçireceği öğrenildi.

ARAPÇA KATALOG

İlk etabı 75 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje için inşaat çalışmalarına başladığı, hatta Arap yatırımcıları bölgeye çekmek için Arapça katalog bile bastırıldığı belirtildi. Hazırlanan katalogda ‘Osmanlı Mimarisi’ vurgusu dikkatlerden kaçmadı. İçerisinde otel, alışveriş noktaları, lüks konutların yer alacağı projede sinema salonları ve 12 ayrı otopark olması planlanıyor. Kırantepe’de yükselecek projenin de Cadde54 AVM’de olduğu gibi, kat karşılığı ihale edileceği konuşuluyor.

SORU İŞARETLERİ

Yamaç paraşütü sporunun yapıldığı Kırantepe’nin yeni inşaat projesiyle tüm özelliğini kaybetmesinden endişe ediliyor. 2020 yılı yamaç paraşütü sezonunun açılışında Kırantepe’den paraşütüyle havalanan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Yamaç paraşütü için doğru adres Sakarya’dır” demişti.  Serdivan Belediyesi’nin hayata geçirmek istediği proje ise bölgenin geleceği bakımından kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Yorumlar (0)