banner2

banner1

banner22

Balkondan bayramlaştılar

Serdivan İlçesinde yaşayan Serdar Erdoğan ve Yasemin Erdoğan çifti, sokağa çıkma yasağı nedeniyle kendilerine gelemeyen kızı ve torununun bayramlarını evlerinin önüne giderek balkondan kutladı.

Serdivan 24.05.2020, 13:58 Editör: Aysima Kortak
banner48

BÜYÜKLER KÜÇÜKLERE GİTTİ

Serdivan İlçesinde yaşayan 66 yaşındaki Serdar Erdoğan ve 65 Yasemin Erdoğan çifti, Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kendilerine bayramlaşmaya gelemeyen 33 yaşındaki kızları Esra Keskin ve 9 yaşındaki torunları Duru Keskin’in evlerinin önüne giderek balkondan bayramlaştı. 65 yaş üstü için verilen sokağa çıkma izninde ilk olarak kızı ve torununa koşan yaşlı çift, torunlarıyla uzaktan bayramlaştı.

“ESKİ BAYRAMLARLA KIYASLANAMAZ”

İlk kez bir bayramda büyüklerin küçükleri görmek için yola çıktıklarını belirten 66 yaşındaki Serdar Erdoğan, “Önceden çocuklar geliyordu, şimdi yaşlılar gidiyor çocukların evlerine. Artık bu covid-19 belası bitene kadar böyle. Eski bayramlarla kıyaslanamaz bile. Önceden insanlar öpüşür, sarılır ve hasret giderirdi ama maalesef bu hastalıktan dolayı insanlar dışarı bile çıkamıyor. Daha yeni geldik bizde bayramlaşmaya, eğer torunu öpebilirsek toruna harçlık vereceğiz, öpüşemezsek harçlık yok” dedi.

BALKONDAN BAYRAMLAŞTILAR

Anne ve babasının kendisiyle bayramlaşmak için evinin önüne geldiği Esra Keskin, “Yani kimse dışarı çıkamıyor, herkes için ilginç bir bayram. En azından anne ve babam ziyarete geldi ve bizim için bir nebze iyi oldu. İnşallah bugünler bir an önce biter, hepimiz için en hayırlısı neyse onun olmasını istiyoruz” ifadelerini kullanırken 9 yaşındaki Duru Keskin ise, “Herkesin bayramını kutlamak istiyorum” dedi.

Yorumlar (0)