banner2

banner1

banner22

Aparttan üniversiteye özel yol!

Sakarya Üniversitesi’nin itirazına rağmen belediye o kapıyı açmak için düğmeye bastı. Apartlardan oluşan dev siteden üniversiteye giriş ve çıkışa olanak sağlayacak çalışmaya itiraz eden Serdivan Kaymakamlığı’nın inşaatın durdurulması için inceleme yaparak Belediye’ye görüş bildirdiği ve yazı göndereceği öğrenildi…

Serdivan 18.12.2020, 14:38 Editör: Aysima Kortak
Aparttan üniversiteye özel yol!
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

DEV APARTA ÖZEL KAPI!

Son günlerde sürekli gündeme gelen Sakarya Üniversitesi’nde bu kez yanında bulunan U…isimli apartlardan oluşan site için Serdivan Belediyesi tarafından üniversite içerisine yol açıldığı ortaya çıktı. U…isimli site yönetiminin kendi tarafına güvenlik kulübesi inşa ederek yolun açılışına hazırlık yaptığı belirlenirken Üniversite yönetiminin itirazına rağmen telleri kaldırılarak başlanılan kapı yapımında neredeyse sona gelindi. itirazları değerlendiren Serdivan Kaymakamlığı’nın inşaatı durdurarak bölgenin eski haline getirilmesi yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

GÜVENLİK ZAAFİYETİ

Haberlisin.com tarafından edinilen bilgilere göre; daha önceden tellerle çevrili bu alanın etrafında Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nce her öğretim yılı öncesi yapılan incelemeler sırasında bölgenin güvenlik zafiyetine yol açabilecek bir alan olduğu gerekçesiyle önlemlerin arttırılması yönünde tavsiye kararı bulunuyor.  Üniversite yönetiminin itirazına rağmen belediye yolun açılmasına karar verdi. Site yönetimi giriş-çıkışlar için kapı ve güvenlik kulübesi inşaatına başladı. Kısa sürede yapımı tamamlanan kapının güvenlik zafiyetine yol açacağı belirtilse de şuan yaya geçişi için açılan kapının ileri ki tarihte araç geçişi içinde kapının genişletileceği iddia edildi.

2012’DE GÜNDEME GELMİŞ

Öte yandan Serdivan Belediyesi’nin 2012 yılında bölgedeki yolun imar planında gözüktüğü ve üniversiteye giriş kapısı açılacağını Sakarya Üniversitesine bildirdiği ve dönemin üniversite yönetimi belediyenin resmi yazısına itiraz etmeyince U…isimli apart sitesinden üniversite içerisine yol belediye meclisinden onaylanarak resmileştiği öğrenildi. O yıllarda açılmayan kapı şimdi yeniden gündeme gelerek yıllar sonra Serdivan Belediyesi apart ile üniversitenin doğrudan bağlantısını sağlayan yolun hizmete açılması için düğmeye basmasının ardından itirazları değerlendiren Serdivan Kaymakamlığı’nın SAÜ yönetimini haklı bularak apartlardan oluşan siteden üniversiteye giriş için yapılan kapının inşasının durdurulması ve kaldırılan tellerin yeniden aynı yere yapılması yönünde karar aldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)