banner2

banner1

banner22

112 ekibine saldırı!

Serdivan’da görev yapan 112 ekibi, pandemi kuralları nedeniyle ambulansa almadıkları hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırganların, 'Beyaz Kod' verilmesin diye ambulansın içine girerek telsizi koparttığı öğrenildi.

Serdivan 05.12.2020, 22:39 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

AMBULANSA BİNMEK İSTEDİLER

Edinilen bilgilere göre; Serdivan’da görevli 112 ekibi, ihbar üzerinde birkaç gündür mide bulantısı çeken ufak yaştaki çocuğa müdahale için olay yerine gitti. İlk muayene sonrasında küçük çocuğu hastaneye götürmek üzere ambulansa alan ekipler, hasta yakınlarına gidecekleri hastanenin bilgisini kendilerine vereceklerini ancak pandemi kuralları gereği hasta yakınlarını araca alamadıklarını belirtti. Ambulansa binmek isteyen hasta yakınları ise duruma tepki gösterdi.

EKİBE SALDIRDILAR

Hasta yakınlarının itiraz sonrası aileden kimseyi ambulansa bindiremeyince önce 112 ekiplerine saldırdı, ufak çocuğun üvey babası olduğu tespit edilen şahıs ve yakınları 112 ekiplerinin araca binerek kapıları kapatmasına sinirlenince bu kez ambulansın kapısına ve camlarına vurmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine polis ekibi sevk edilirken canını zor kurtaran 112 ekipleri küçük çocuğu hastaneye getirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Olay sonrasında yapılan incelemede saldırganların ambulans içindeki telsizi koparttıkları, bunu da beyaz kod verilmesini ve yardım çağrılmasını engellemek için yaptıkları ortaya çıktı.

ARTIK SON BULSUN!

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte kendi canlarını hiçe sayarak vatandaşların yardımına koşan 112 ekiplerine yapılan bu alçakça saldırıyı Haberlisin.com Ailesi olarak kınıyor, sağlıkta şiddete son verilmesini ve gerekli yasanın bir an önce çıkartılmasını diliyoruz...

Yorumlar (1)
Adalı 5 ay önce
Her ne sebeple olursa olsun bunu yapanlar cezalandırılmalı,önce verdikleri zarar ödettirilmeli....sizde konunun takipçisi olun..magandalıkta dünya şampiyonu olduk