• Reklam
Reklam
Reklam

Satış için yetki verildi

110 Milyonluk borç sebebiyle zor günler geçiren Akyazı Belediyesinin Haziran Ayı Meclis Toplantısında çok konuşacak bir karara imza attı. Hacizler ve işten çıkarmalarla gündeme gelen belediye mülkiyeti kendisine ait binayı Ensar Vakfına ücretsiz tahsisi meclis gündemine geldi

Satış için yetki verildi

110 Milyonluk borç sebebiyle zor günler geçiren Akyazı Belediyesinin Haziran Ayı Meclis Toplantısında çok konuşacak bir karara imza attı. Hacizler ve işten çıkarmalarla gündeme gelen belediye mülkiyeti kendisine ait binayı Ensar Vakfına ücretsiz tahsisi meclis gündemine geldi

Satış için yetki verildi
Editor: Yönetici
11 Haziran 2019 - 17:02
Reklam

TEKLİF KABUL EDİLDİ
Yaklaşık 110 Milyon TL borcu bulunan Akyazı Belediyesi, yaşanan hacizler sebebiyle hizmet sağlamakta sorun yaşarken bugün gerçekleştirilen meclis toplantısında belediyeye ait 12 adet hisse oranı olarak belirtilen taşınmazların satılması için Belediye Başkanı ve Encümenine yetki verildi. Öte yandan 5 mahalledeki mezarlık arazileri Sakarya Büyükşehir Belediyesine devredilirken mülkiyeti Akyazı Belediyesine ait bir dönem kütüphane olarak kullanılan yerin Ensar Vakfı’na tahsisi için verilen teklif oy birliğiyle Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

ÜCRETSİZ TAHSİS İDDİASI
Haberlisin.com editörlerinin edindiği bilgiye göre eski kütüphane binasının ücretsiz olarak tahsis edilmek istendiği ve bir süre sınırlamasının bulunmadığı öğrenil. Meclis üyelerinin oy birliğiyle Hukuk Komisyonuna sevk ettiği tahsis meselesinin yasal alt yapısı hazırlanacak. Hukuk Komisyonu ücretsiz tahsise olanak sağladıktan sonra borç nedeniyle işçi çıkaran belediye Ensar Vakfı’na bağış yapmış olacak. Ensar Vakfı’nın eski kütüphane binasında ne yapacağı ise bilinmiyor.

BU KARAR ÇOK TARTIŞILIR
Borç nedeniyle bir yandan belediye şirketi Akbelde’nin araçlarına haciz uygulanan, tasarruf nedeniyle işçi çıkaran belediyenin, mülkiyeti kendisine ait binayı bir vakfa ücretsiz tahsis için hamle yapması kamuoyunda epeyce konuşulacağa benziyor. Araçları hacizli gönlü zengin belediyenin önümüzde ki günlerde yeniden işçi çıkaracağı konuşuluyor.

İŞTE MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN O MADDELER:
1- Altındere Mahallesi 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planlarına yapılan itirazların değerlendirilmesi ile ilgili hazırlanan Meclis İmar Komisyonu Raporu birliğiyle kabul edilmiştir.
2- İlçemizin güzide yerlerine Alparslan TÜRKEŞ ve Halit ÇOTUR isimlerinin verilmesi ile ilgili hazırlanan Meclis İmar Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edilmiştir.
3- İlçemiz Yeni Mahalle 57 ada1257 no’lu parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilat teklifi ile ilgili hazırlanan Meclis İmar Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edilmiştir.
4- İlçemiz Topağaç (Ramaslı) Mahallesinin belirtilen sınırlar içerinde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilat teklifi ile ilgili hazırlanan Meclis İmar Komisyonu Raporu kabul edilmiştir.
5- Belediye Meclis Toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydedilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edilmiştir.
6- Hukuk Komisyonu üye seçimi yapılarak, Hukuk Komisyonuna Abdülkadir Yıldırım, Sevinç Özer, Özgür Özmen, Furkan Çakıroğlu oy birliğiyle kabul edilmiştir.
7- Mülkiyeti İdaremize ait 12 adet hisse oranı belirtilen taşınmazların 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/e maddesi gereğince, 3194 Sayılı İmar Kanununun 17. Maddesine göre hissedarlara satışının yapılabilmesi için Belediye Başkanına ve Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edilmiştir.
8- Ömercikler Mahallesi 16 ada, 12 parsel üzerindeki Belediyemize ait eski Kütüphane olarak kullanılan yerin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/e maddesi gereğince Ensar Vakfı’na tahsisi teklifi Hukuk Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edilmiştir.
 
İLAVE MADDELER:
1- Altındere Gündoğan, Bedilkazancı, İnönü, Merkez Yeniköy ve Süpren (Düzyazı) Mahallerinde bulunan Mezarlık Parsellerinin Sakarya Büyükşehir Belediyesine Devredilmesi ile ilgili hazırlanan Meclis İmar Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edilmiştir.
2- Akbelde A.Ş’nin sermaye artırımı teklifi oy birliğiyle kabul edilmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saldırgan firarda
Saldırgan firarda
Karasu’da defnedilecek
Karasu’da defnedilecek