banner22

Yılbaşı tatilinde tercih Sapanca

Doğal güzelliği ve İstanbul ila çevre illere yakınlığı nedeniyle ön plana çıkan Sapanca, 4 gün sokağa çıkma yasağının olacağı yılbaşında tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi oldu. Otellere gitmek istemeyen vatandaşlar ise 4 gecelik villa kiralamak için sıraya girdi.

Sapanca 22.12.2020, 11:21
banner48

FİYATLAR 2 BİN İLA 4 BİN 500 TL ARASINDA

Sapanca Gölü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra İstanbul ve çevre illere yakınlığı nedeniyle ön plana çıkan Sapanca, 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yılbaşında tatilcilerin tercihi oldu. Gecelik 2 kişilik konaklama fiyatlarının 2 bin TL ile 4 bin 500 TL arasında değiştiği ilçede yer alan lüks otellerde doluluk oranı yüzde 75’i geçerken çok sayıda butik otel ise 15 gün önceden doldu. İlçede hizmet veren bazı işletmelerin canlı müzikle eğlence yaparak bunları paket haline getirip sattığı iddialarını da yalanlayan işletme müdürleri, hem bakanlıklar hem de kendi iç denetimleri tarafından denetlendiklerini ve kesinlikle İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar dışına çıkmayacaklarını belirtti. Öte yandan Sapanca Gölü manzaralı villa kiralayarak aileleriyle yılbaşını geçirmek isteyen vatandaşlardan ise 4 gün için 6 ila 12 bin TL arasında bir fiyat talep edildiği öğrenildi.

‘TALEPLERİN DAHA DA ARTMASINI BEKLİYORUZ’

Yüzde 70 oranında dolu olduklarını belirten Elite World Sapanca Hotel Genel Müdürü Ali İhsan Bilgi, “Bu iddiaların tamamen asparagas olduğuna inanıyorum. Çünkü bizler gibi kurumsal işletmeler kesinlikle yönetmeliklerin, kanunların ve genelgelerin dışına çıkmamız imkansız. Genelge ile spaların kapalı olması, insanlar toplu olarak eğlenemeyecekleri bildirildi. Biz de bu genelgeye harfiyen uymak durumundayız. Saat 22.00’a kadar açık büfe yemeğimiz devam edecektir ve sadece trio çalınacaktır. Tüm aktivitelerimiz saat 22.00 itibari ile son bulacaktır. Otelimizde bir çok aktivite ve faaliyet imkanımız varken pandemi nedeniyle bunları faal tutmamız imkansız. Hafta sonu kısıtlamaları potansiyelimizi biraz arttırdı. Hafta sonunu evde geçirmek istemeyen insanlar aileleriyle birlikte birçok olanak sunduğumuz için bizi tercih ederek buraya geliyorlar. Yılbaşı tatili de 4 gün süreceği için taleplerin artacağını düşünüyorum” dedi.

‘YÖNETMELİĞE UYGUN HİZMET VERECEĞİZ’

İlçede 1 ay önce hizmet vermeye başlayan NG Sapanca Enjoy Otel Genel Müdür Yardımcısı Suat Delidere, “Bu sene diğer yılbaşına göre biraz farklı olacak. Maalesef pandemi sürecinden kaynaklanan bir takım kısıtlamalarımız var. Buna istinaden eğlence ve müzik konusunda geçen yıllardaki gibi olmayacak. Fakat geriye kalan yiyecek, içecek, aktivite ve konaklama kısımlarında yönetmelik dahilinde maksimum bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız. Son dönemde talepler artmaya başladı. Bir durgunluk vardı fakat yılbaşının yaklaşması ile son zamanlarda aramalar arttı. Doluluk oranında ise yüzde 70 civarında bir beklentimiz var” ifadelerini kullandı.

banner84

’15 GÜN ÖNCEDEN DOLDUK’

SASA Sapanca Bungalov Hotel’de Konaklama Sorumlusu olarak görev yapan Pınar Memigüven, “Yaklaşık iki hafta öncesinden yılbaşı için bütün odalarımızı doldurduk. Yılbaşı için bir planımız yok. Bizim için yılbaşını diğer hafta sonlarından ayıran özellik misafirlerimize küçük jestlerimiz ve yılbaşı süslerimiz olacak. Sadece hep birlikte sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek bir yemek organizasyonu planlıyoruz. Elimizden geldiğince misafirlerimizi hoş tutmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)