banner2

banner1

banner22

Yaptıklarını anlattı

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer göreve geldiği günden bu yana ilçede yapılan yatırımları sıralayıp 2019 sonrası projelerini açıkladı. Yılmazer 4 yılda Sapanca Belediyesi, hükümet ve Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile ilçenin çehresinin değiştiğini söyledi.

Sapanca 30.05.2018, 10:53
Yaptıklarını anlattı
banner48

Sapanca Belediye Başkanı Doç.Dr Aydın Yılmazer düzenlediği iftar programında 4 yılda ilçeye kazandırılan yatırımları sıraladı. Sadece ilçe belediyenin yaptıklarını anlatmayan Yılmazer hükümet kanalıyla ilçeye gelen yatırımlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarını da anlatıp, ilçenin çehresinin değiştiğini söyledi.

YAPTIKLARINI ANLATTI

Uzunkumpark, sahil yolu, Kırkpınar ve Kurtköy Sahili’nde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yılmazer Sahil bandının inci gibi ortaya çıktığını söyledi. İlçe merkezinde yapılan düzenlemeleri de uzun uzun anlatan Başkan Yılmazer, eğitim ve turizm de marka bir ilçe olduklarına vurgu yapan Yılmazer meslek yüksek okulunun doluluk oranıyla dikkat çekici olduğunu söyledi. Asfalt, parke, bilgi kültür evi, muhtarlık binaları, mahallelere yapılan parklar, sosyal tesisler, gençlik merkezi, Ömer Halisdemir parkı, Uzunkumpark, Sanat Sokağı Yılmazer’in anlattığı projelerden bazılarıydı.

TELEFERİK YÜZDE 90 TAMAM

Sahilden yaylaya kurulması planlanan teleferik için 4 yıldır kira ödediklerini belirten Başkan Aydın Yılmazer, “İzinlerimiz yüzde 90 tamam. Bütün izinler alındıktan sonra yap-işlet devret modeliyle teleferik işine başlanacak. 4 yıldır teleferik kurulacak bölgede kira ödedik. Nihayet sonuna yaklaştık. Kuş uçuşu 1.500 metrelik bir hat ile sahilden zirveye çıkılacak”

BİRİKMİŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

İlçenin kronikleşmiş, birikmiş sorunlarına neşter vurduklarını belirten Başkan Yılmazer “TOKİ ile Kestanelik Mahallesi’nde ki 100 yüz yıllık sorun çözüldü” dedi. “Kalp kırmadık, gönüllere girdik, hizmet ürettik..” sloganıyla ilçesine kazandırdığını yatırımları anlatan Başkan Yılmazer 4 yılda belediyede ağırladığı kişi sayısını da 5 bin 760 olarak açıkladı. İlçede evlenen çiftlerden, esnaf ziyaretlerine kadar birçok detayı hizmet tanıtımında dile getiren Başkan Yılmazer yeni döneme dair projelerinden de örnekler verdi.

YENİDEN ADAYIM

İlçenin çehresini değiştirdiğini ifade eden Başkan Yılmazer iki kat otoparkı olan meydan, Soğucak Yaylası’na kadar etap etap turizm alanları oluşturmak için çalışmalara başladıklarını ifade eden Yılmazer, sahil bandında ki SİT alanlarıyla ilgili turizm maksatlı işletmeler yapılabilmesi için imar izni almaya çalıştıklarını söyledi. Gölü kullanarak korumanın mantıklı olduğuna vurgu yapan Yılmazer yasakçı zihniyetin bir yere varamayacağını söyledi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr Aydın Yılmazer kendi döneminde yapılan hizmetleri anlatıp yeniden aday olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)