banner2

banner1

banner22

Yanık Kanalizasyon Projesi Tamamlanıyor

Dr. Rüstem Keleş, Sapanca Yanık bölgesinde inşa edilen yeni hatlar ile bölgenin tüm atık sularını toplayarak dünya standartlarında arıtacaklarını belirtti.

Sapanca 21.08.2017, 14:28
Yanık Kanalizasyon Projesi Tamamlanıyor
banner48

SakaryaBüyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr.Rüstem Keleş, Sapanca Yanık Kanalizasyon Projesini kısa süre içerisindetamamlayarak bölgenin atıksu altyapısını garanti altına alacaklarını açıkladı.Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’mız için hayata geçirdiğimiz yüksek teknolojialtyapı projeleri ile şehrimizin bugününü ve yarınını inşa ediyoruz. Sapanca’yabağlı Yanık Mahallemizde çalışmaların devam ettiği Yanık Kanalizasyon Projesikapsamında bölgede 30 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Çalışmalardasona geldik. Şuanda herhangi bir kazı yapılmadan yatay sondaj sistemi ilekanalizasyon hatlarımızın yol geçişleri ve bağlantıları yapılıyor. İnşallahhızlı bir şekilde projemizi tamamlayarak hattımızı devreye alacağız” şeklindekonuştu.

7 milyonlukyeni hat

SASKİ’nindiğer projelerinde olduğu gibi Sapanca’da da hayata geçirilen altyapıyatırımlarının geleceğe dönük perspektiflerle hazırlandığını belirten SASKİGenel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesine yaptığımız yatırımlarınönemli bir bölümünü atıksu projeleri oluşturuyor. İnşa ettiğimiz arıtmatesisleri ve kanalizasyon ağları ile şehrin atıksularını toplayarak dünyastandartlarında arıtıyoruz. Sapanca Yanık Mahallemizde de gelecek nüfusartışlarını dikkate alarak önemli yatırımı hayata geçirdik. 7 milyon liradeğerindeki yatırım ile bölgeye 30 kilometre kanalizasyon hattı inşa ediyoruz.Allah’a şükür çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Son 1,5 kilometrelikbağlantıları yapıyoruz. Hem bölgenin doğal güzelliklerinin hem de SapancaGölü’müzün en iyi şekilde korunabilmesi adına oldukça önemli olan bu projeyiinşallah kısa süre içerisinde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

KaramanArıtmaya entegre

Doğalgüzelliklerin korunması adına yoğun bir mesai harcadıklarını dile getiren Dr.Rüstem Keleş, “Yanık Mahallemizde inşa ettiğimiz 30 kilometrelik yeni hattıterfi merkezi vasıtasıyla Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre edeceğiz.Bölgenin tüm atıksularını yeni hatlar ile toplayarak arıtma tesisimizde yüzde90 üzerinde bir verimlilikle arıtacağız. Dün olduğu gibi bugün de şehrimizin veSapanca Gölü’müzün en iyi şekilde korunması adına yoğun bir çaba sarf ediyoruz.İnşallah hattımızın devreye alınmasıyla Sapanca’mızın ve Yanık Mahallesi’nindoğal güzelliklerini korurken olası çevre kirliliklerini de önlemiş olacağız.Bölgede yaşayan vatandaşlarımız uzun yıllar atıksu konusunda herhangi bir sorunyaşamayacaklar” dedi.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)