banner2

banner1

banner22

Vatandaş tepkili

Sakarya ve Kocaeli’nin içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nde yasağa aldırış etmeden motorlu tekne ile gezintiye çıkan şahıslara vatandaşlar tepki gösterdi.

Sapanca 05.08.2018, 16:41
Vatandaş tepkili
banner48

Whatsapp ihbar hattımıza (0543 264 99 54) gelen görüntülerde motorlu taşıtların girmesinin yasak olduğu Sapanca Gölü’nde bazı şahısların motorlu teknesiyle gezintiye çıkmaları vatandaşların tepkisini topladı.

Duruma tepki gösteren vatandaş, “Bu nasıl bir rahatlık. Gölün etrafında motorlu araçların yasak olduğu tabela olmasına rağmen teknesiyle tura çıkmış adam. Sağlığımızın hiç mi önemi yok. Yetkililer artık bir önlem alsın caydırıcı cezalar olmadıkça bu tip durumların ardı arkası kesilmez” dedi.

İçme-Kullanma Suyu Havzalarının Korunmasına Dair Yönetmelik’in 8’inci maddenin 4’üncü fıkrasına göre; “İçme-kullanma suyu temin edilen veya edilmesi planlanan tabii göl, baraj gölü ve göletlerde yelkenli, kürekli veya akümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilebilir. Akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların ise kullanılmasına izin verilmez.” ibaresi yer almasına rağmen bu görüntüler maalesef eksik olmuyor.

Yakıt motorlu araçların girmesinin yasak olduğu Sapanca Gölü’nde yalnızca Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne ait kontrol tekneleri ve kano müsabakaları sırasında hakem tekneleri kullanılıyor.

Yorumlar (0)