banner2

banner1

banner22

Vatandaş mağdur!

Sapanca ilçesinin büyük bir bölümüne dün akşam 17.00’dan bu yana elektrik verilmiyor.

Sapanca 30.07.2018, 10:54
Vatandaş mağdur!
banner48

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Dörtyol Dağıtım Merkezinden Sapanca'ya enerji iletimini sağlayan yeraltı ve hava kablolarında, aşırı yüklenme sebebiyle saat 17.00 sıralarında arıza meydana geldi.

Yeraltı ve hava kablolarına yapılan aşırı yüklenme’den kesilen enerjinin ne zaman verileceği hala merak konusu.

BÜYÜK BÖLÜM KARANLIKTA

Alınan bilgilere göre ilçenin bir bölümüne gece saatlerinde kısa bir süre elektrik verildiği ifade edildi. Şehrin en gözde ilçelerinden olan Sapanca'nın büyük bölümü ise yaklaşık 17 saattir enerjiden mahrum halde.

VATANDAŞLAR MAĞDUR

İlçe genelinde kesintiye hazırlıksız yakalanan esnaf büyük mağduriyet yaşarken ilçelerdeki ATM'lerin şarjları bitmesi sonucu kapandı. Bakkal ve marketlerde bulunan dondurma ve dondurulmuş gıdalar bozuldu.

Elektrikli kepenk kullanan esnaflar iş yerlerin kapatamazken, fırınların birçoğunda enerji olmadığı için ekmek çıkarılamadı.

ÜRETİM YOK

Jeneratörleri olmayan veya arızalı olan birçok fabrika ve iş yerinde üretim durduruldu. GSM firmalarına ait baz istasyonları elektrik olmadığı için devre dışı kalınca ilçe genelinde iletişim sorunu da yaşandı.

YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞILIYOR

SEDAŞ ekipleri elektriğin kısa sürede geri verilmesi için yoğun bir tempo içinde çalışıldığı öğrenildi. Sapanca genelinde elektriğin ne zaman verileceği konusunda kesin bir açıklama yapılmazken, şikayetler her geçen dakika artıyor.

Yorumlar (0)