banner2

banner1

banner22

Tedavi altına alındı

Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Can Gürzap, Sapanca’da yolun karşısına geçerken Suriye uyruklu sürücünün kullandığı motosikletin çarpması sonucu yaralandı.

Sapanca 23.07.2018, 00:23
Tedavi altına alındı
banner48

Edinilen bilgilere göre, Sapanca ilçesi Şehit Cevet Koç Caddesi üzerinde arabasını bırakıp karşı şeride geçmek isteyen ünlü sinema oyuncusu Can Gürzap’a, Kocaeli yönüne giden Suriye uyruklu olduğu öğrenilen Fathi H. idaresindeki plakasız motosiklet çarptı. Çarpmanın etkisiyle Gürzap yaralandı. Olayın haberin verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan Can Gürzap’a ilk müdahaleyi yapmasının ardından Sapanca İlçe Devlet Hastanesine kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Gürzap Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi. Hastaneye kaldırılan ünlü sinema oyuncusu tedavi altına alındı.

Kaymakamdan açıklama

Yaşanan olay sonrası Sapanca Kaymakamı Ali Ada hastaneye gelerek yetkilerden bilgi aldı. Çıkışta açıklama yapan Ada, “Ünlü tiyatro sanatçısı Can Gürzap, Sapanca ilçesinde saat 22.45 sıralarında bir motosikletin çarpması sonucu yaralanmış ve Sapanca İlçe Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Daha sonra Gürzap Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi” dedi.

YAKIN TAKİP EDİYORUZ

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sapanca ilçesinde trafik kazası geçiren tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Can Gürzap'ın sağlık durumu hakkında gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Doktorların ilk tanılarına göre Gürzap'ın kafa ve göğüs travması geçirdiğini ancak ilgili servislerde yapılacak tetkiklerin tamamlanmasının ardından durumunun netleşecek. Bu aşamada yaralının sağlık durumuna ilişkin net bilgi vermenin doğru olmayacaktır. Süreci yakından takip ediyoruz.’ dedi.

YOĞUN BAKIMDA

Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Akif Çakar, Gürzap'ın beyin kanaması olduğunu ancak hayati riskinin olmadığını belirterek, "İlk tetkiklerde beyin zarıyla beyin arasında kanama olduğu tespit edildi. Tıbbi tabiriyle subrutal hem otom tespit edildi. Can Beyin kan sulandırıcı ilaç kullanması da bu kanama riskini arttırdı. Beyin cerrahi konsültasyonu değerlendirmeleri neticesinde hastamız yoğun bakımda yatmaktadır. 1- 2 gün daha yoğun bakım takibi gerekecek. Şu anda beyin cerrahi doktorumuzun cerrahi müdahale düşüncesi yok, 1-2 gün sonra net açıklama yaparız. Şu anda şuuru yerinde konuşuyor, herhangi bir sıkıntı yok. Beynindeki kanama kısıtlanmış gibi duruyor iyi olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

 

 

Yorumlar (0)