banner22

Tarihi değirmen sosyal medyada paylaşıldı

Sapanca Fevziye Köyünün tam merkezinde bulunan 500 yıllık Tarihi Değirmen sosyal medyaya konu oldu. İç ve dış mekanından çekilen video tarihseverleri adeta büyüledi.

Sapanca 29.11.2021, 09:26 Editör: Ebru Bulut
banner48

500 YILLIK DEĞİRMEN

500 yıllık Tarihi Değirmen Sapanca Fevziye Köyünün tam merkezinde meydanda yer alıyor. Toplu taşıma araçları da son durak olarak bu meydana geliyor. Değirmen Akçay Deresinden ufak bir dere yatağından gelen su ile asırlardır faaliyetine devam ediyor. Etrafında gölgelikler içerisinde birde oturma yeri, arka kısmında ise devasa ağaç köklerinin içerisinden 4 metre civarında birde küçük şelale akıyor.

BABADAN OĞULA DEVREDİLEN MESLEK

banner84
Babadan oğula mısır öğütme mesleği yıllardır yürütülürken, bir çuval ürünün una dönüşmesi 2 saati buluyor.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

Değirmenin tarihi kokusu ve güzelliği sosyal medya hesabından paylaşıldı. Videolu paylaşımda şu ifadelere yer verildi. “Eski lezzetleri arayanların burayı ziyaret ederek un almalarını tavsiye ediyoruz. Mekan sahibinden müsaade alarak bu yıllara meydan okuyan değirmeni içeriden görerek videoya alıyoruz. Dükkan içerisinde eskilerin izlerini görmek mümkün. Su seviyesi yüksek olduğundan değirmenin alt kısmını tam anlamıyla göremedik ama, buradaki huzur sessizlik ve doğallık bize yetti. Size de fazlasıyla yetecektir”

VİDEO HAZIRLANIYOR..

Yorumlar (0)