banner2

banner1

banner22

Silah Atanın Cemiyetine Gidilmeyecek

Yanık Köyü Kalkındırma ve Geliştirme Derneği, Köy Büyükleri ve gençler ile yapılan toplantı sonucunda örnek bir karara imza attılar. Bundan böyle köyde cemiyetlerde silah kesinlikle atılmayacak.

Sapanca 21.08.2017, 12:20
Silah Atanın Cemiyetine Gidilmeyecek
banner48

Sapanca’da güzelşeyler de oluyor dedirten bir haber. Yanık Köyü’nde büyükler ve gençler biraraya gelerek alınan karar alkışlanacak cinsten.

Karar alındı

Çağdaş Yanık Köyü Kalkındırma veGeliştirme Derneği öncülüğünde köyün yaşlıları ve gençleri bir araya gelerek,düğün, eğlence ve cemiyetlerde ölüm yaralama ve tartışma nedeni ile çocuklarınpsikolojisinin bozulmaması nedeni ile ‘Silah atılmaması’ kararı aldı.

Karar köy genelinde ve Sapanca’da büyük takdir topladı.Alkışlanacak karara imza atan köyün yaşlı ve gençleri ise almış oldukları bukararın, diğer mahalle ve köylere de örnek olması dileğinde bulundular.

Gerekli hassasiyet

Çağdaş Yanık Köyü Kalkındırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Güven SenalKezer öncülüğünde köyün yaşlıları ve gençleri biraraya gelerek yaptıklarıtoplantıda aldıkları kararı şöyle duyurdular;

“17.08.2017 tarihindeyapmış olduğumuz toplantıda, düğün, eğlence ve cemiyetlerde ölüm, yaralama,tartışma ve çocukların psikolojik durumlarının bozulması gibi istenmeyen olaylarınolmaması adına ‘silah atılmamasını’ rica eder; bu konuda gerekli hassasiyetinsağlanabilmesi için cemiyetlerde silah atan köy sakinlerinin düğün veeğlencelerine katılım sağlanmayacağını beyan ederiz.”


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)