banner2

banner1

banner22

Sapanca’da Zabıtadan etiket kontrolü

Sapanca Belediyesi Zabıta Ekiplerince ilçe genelindeki market, bakkal ve pazar yerinde etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimleri yapıldı.

Sapanca 12.06.2020, 17:04 Editör: Ebru Bulut
Sapanca’da Zabıtadan etiket kontrolü
banner48

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in talimatı üzerine Zabıta Ekipleri, marketlerde ve bakkallarda ve ilçe pazarında tezgâhları dolaşarak etiketleri inceliyor. Ayrıca marketlerde Yerli Malı etiketinin olup olmadığını da kontrol eden ekipler, kilo bazında fiyatı olan ürünlerin gramaj olarak etiketlere doğru olarak yansıtılıp yansıtılmadığını da denetliyor.

“MİLLETİMİZİN HAKLARINI KORUMAK GÖREVİMİZDİR “

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya, “Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen biz belediye zabıtalarına iletmelerini rica ediyoruz. Milletimizin haklarını korumak devlet olarak görevimizdir. Müdürlüğümüze bağlı ekipler ilçemiz genelindeki market, bakkal ve ilçe pazarımızı denetlemek üzere görevlendirdik. İlçemizdeki alışveriş noktalarını ve pazarları gezerek fiyat etiketi denetimlerini yapıyorlar. Özellikle etiketlerin mevzuata uygun olup olmadığı ve reyondaki fiyatlarla kasadaki fiyatların aynı olması konusunda zabıta ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyorlar. Bu tür denetimlerimizi sürdürerek vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)