banner2

banner1

banner22

Sapanca’da Maskeli Nikah

Daha önce aldıkları nikah tarihinin, koronavirüsün yoğun olduğu bu günlere denk gelen Melike ve Ömer Faruk çiftinin güvenlik tedbirleri altında Sapanca Belediyesi Meclis Salonunda nikahları kıyıldı.

Sapanca 14.04.2020, 16:03 Editör: Ebru Bulut
Sapanca’da Maskeli Nikah
banner48

ÇOCUKLARIMIZA ANLATACAĞIZ BİR ANIMIZ OLDU

Şahitlerin dışında hiç kimsenin kabul edilmediği nikahta evlendirme memuru da maske takarak virüse karşı önlem aldı. Nikah tarihlerini çok önceden aldıklarını ve bu planın dışına çıkmak istemediklerini ifade eden Melike ve Ömer Faruk çifti, “Sapanca Belediyemize başvurarak nikahımızı kıymak istediğimizi bildirdik. Sapanca Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevlileri de bize nikâh kıyma şartlarını anlattı ve kabul ettik. Ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte nikâhı kıymak isterdik ama bu da bizim için farklı bir anı oldu. İleride bu sıra dışı nikâh törenimizi çocuklarımıza anlatacağız bir anımız oldu diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandılar.

ÇİFTLERİMİZDEN, MİSAFİR GETİRMEMELERİ TALEP EDİYORUZ

Sapanca’da yaşayan vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunun altını çizen Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, genç çifte mutluluklar dileyerek, “Bu gün evlendirme memurumuz tarafından nikâhları kıyılan Melike ve Ömer Faruk çiftimize mutluluklar diliyorum. Covid-19 virüsüne karşı aldığımız tedbirler çerçevesinde daha önceden günü alınmış nikâh işlemlerini iptal etmek isteyen ya da ileri bir tarihe ertelemek isteyen çiftlerimize gereken kolaylığı sağlıyoruz. Ancak tüm tedbirlere rağmen nikahlarını kıymak isteyen çiftlerimizden misafir getirmemelerini talep ediyoruz. Gelin, damat, iki şahit huzurunda nikâhlarını kıyıyoruz. Böylesi olağanüstü zamanlarda bile böylesi özel günlerini ihmal etmeyen tüm çiftlerimize sağlık ve huzur dolu yıllar temenni ediyorum” dedi.

Nikâhların koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler altında kıyılmasını olumlu karşılayan Melike ve Ömer Faruk çifti, belediye yetkililerinin gerekeni yaptığını ve bundan memnun olduklarını dile getirdiler.

Yorumlar (0)