banner2

banner1

banner22

Sapanca’da da aranıyor

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 2 gün önce aracıyla gezmeye çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan Doktor Uğur Tolun'u (51) bulmak için çalışılan arama alanı genişletildi. Genişletilen arama alanında Sapanca Soğucak Yaylası, Sapanca Gölü kenarı Serindağ mevkii ve dağlık bölgeleri de bulunurken, çalışmalar hala devam ediyor.

Sapanca 16.01.2021, 16:52 Editör: Aysima Kortak
banner48

Özel bir hastanede çalışan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Uğur Tolun, 2 gün Kartepe ilçesinde bulunan evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Geçen yıl beyin kanaması geçirdiği için tedavi gören Uğur Tolun’un bulunması için arama çalışmaları 2 gündür devam ediyor. 2 günlük uğraş sonucu Dr. Uğur Tolum’a hala ulaşılamazken, daha kalabalık bir ekiple daha geniş alanlarda arama çalışmaları başlatıldı.

ARAMA ALANI GENİŞLETİLDİ

Bugün saat 15.30 itibari ile yeni alanlarda başlayan arama çalışmalarında Kocaeli AFAD, Sakarya AFAD, Kırklareli AFAD, JAK, Kocaeli İtfaiye, UMKE, Kartepe İlçe Jandarma Komutanlığı, Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zabıta,  AFGD, AKUT, İHH, Kızılay, ANDA, Türkiye İzcilik Federasyonu’na bağlı ekipler yer aldı. Toplamda 169 personel 67 araç 5 kar motoru 5 kros motor 2 iş makinası 5 ATV 1 adet 8x8 argo, 1 Zodyak bot ve 4 drone ile çalışmaya katılan ekipler, Kartepe ve Maşukiye’nin yanı sıra Sapanca Soğucak Yaylası, Sapanca Gölü kenarı, Serindağ mevkii ve dağlık bölgelerde çalışmalara devam ediyor.


Yorumlar (0)