banner2

banner1

banner22

Sapanca'da parçalanmış 2 ceset bulundu!

Haberlisin.com’un özel olarak edindiği bilgilere göre; Sapanca’da dün gece bir köpeğin kopmuş bir bacak bulması üzerine yapılan incelemede biri kadın biri erkek 2 kişinin cesedi bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sapanca 01.07.2021, 18:12 Editör: Nisa Çoban
Sapanca'da parçalanmış 2 ceset bulundu!
banner48

KÖPEĞİN AĞZINDA İNSAN AYAĞI GÖRDÜ

Sapanca İlçesine bağlı Kırkpınar Mahallesi Bağdat Caddesi Çimen Sokak'ta bugün sabah saatlerinde biri kadın biri erkek 2 kişinin cesedi bulundu. Haberlisin.com’un edindiği bilgilere göre; arazide gezen köpeğinin kesik bir ayak bulduğunu fark eden uzman psikolog Zeynep Serbes durumu hemen polis ekiplerine bildirdi.

TESTEREYLE PARÇALANMIŞ

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, köpeğin geldiği arazide araştırma yaptı. İnşaat halinde sitelerin yapıldığı bölgede çöp poşetine konularak gömülmüş, ancak hayvanlar tarafından bir bölümü toprak üstüne çıkarılmış 1'i kadın, 1'i erkek olmak üzere 2 kişinin cesedini buldu. Polis ekiplerince yapılan geniş çaplı incelemede; 2 kişinin cesedinin testere benzeri bir malzemeyle parçalandığı tespit edildi.

OTOPSİ MERKEZİNE KALDIRILDI

İş makinesi yardımıyla toprak kazılarak çıkarılan ve iki kişiye ait olduğu değerlendirilen ceset parçaları, olay yeri ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'ndeki otopsi merkezine kaldırıldı.

"KAPININ ÖNÜNE KEMİK BIRAKTILAR"

Köpeklerinin bahçeye insana ait kemikle geldiğini belirten Zeynep Serbes, durumu polis ekiplerine bildirdiklerini ve olay yeri inceleme ekiplerinin geldikten sonra parçalanmış halde 2 cesedin bulunduğunu dile getirdi. Bölgede yoğun bir kokunun olduğunu aktaran Serbes, "İki tane köpeğim dün akşam bölgeden gelen yoğun kokunun üzerine gitmişler ve bizim kapının önüne kemik bırakmışlar. Normal şartlarda ben de köpeklerime kemik veriyorum, onlar tok olduğu zamanlarda verdiğimiz kemiği gömüyor, sonrasında çıkarıp yiyorlar. Ama bu kemiği gömmemişler, bizde akşam karanlığında fark edemedik. Sabah komşumuzun fark etmesiyle hemen durumu emniyete haber verdik. Polisler olay yerine geldiklerinde köpekleri tekrar serbest bıraktık. Sonrasında köpekler, kokunun üzerine tekrar yoğunlaşınca polis ekipleriyle birlikte cesetleri buldular" dedi.

"KEDİ ÖLÜSÜ SANMIŞTIK"

Cesetler bulunmadan önce de bölgeden kötü kokuların geldiğini ifade eden Serbes, "Ben arkadaşımla da yürüyüş yapıyordum çok pis bir koku geliyordu. Buralarda kediler vardı ve onların öldüğünü, bu sebeple de kötü kokunun geldiğini düşündük. Aklımıza hiç böyle bir olay olacağı gelmedi. Zaten cesetleri iki tane çöp poşetinin içerisin de bulduklarını söylediler" sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)