banner2

banner1

banner22

Sapanca'da bayram tatili yoğunluğu

Yerli ve yabancı tatilcilerin tercih ettiği merkezler arasında yer alan Sapanca ilçesinde Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Sapanca 01.08.2020, 18:31 Editör: Aysima Kortak
Sapanca'da bayram tatili yoğunluğu
banner48

YÜZDE YÜZ DOLULUK

İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi büyükşehirlere yakın olmanın avantajına da sahip Sapanca, tatilde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Eşsiz doğası, gölü, mesire alanları ve alabalık tesisleriyle turistlerin dikkatini çeken ilçe, bayram tatilinde de en fazla tercih edilen turizm merkezleri arasında yer aldı. Özellikle Arap ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Sapanca'da bulunan otel ve pansiyonların bayram tatilinde yüzde yüz doluluğa ulaştığı öğrenildi.

YOĞUNLUK

Gün içinde hava sıcaklığının 30 dereceye kadar yükseldiği ilçede, sıcaktan bunalan vatandaşlar, Sapanca Gölü'nün sahil kesimini tercih etti. Tatilciler, deniz bisikletine bindi, nostaljik tekne gezilerine katıldı, göle girip serinledi. Sapanca Turizm Derneği Başkanı Berrin Yılmazer, yaptığı açıklamada, ilçede tatil dolayısıyla yoğunluk yaşandığını dile getirerek, bu dönemde müstakil kiralık evlerin daha çok ilgi gördüğünü kaydetti.

Yorumlar (0)