banner2

banner1

banner22

'Sahiplenmek her türlü güçlüğü yener'

Sapanca MYO’ da Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Dünya Engelliler Haftası kapsamında, Engelli Anneleri, Çocukları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği ile birlikte Sosyal Sorumluluk etkinliğini Sapanca Belediyesi Düğün Salonu’nda eğlence ve müzik eşliğinde gerçekleştirdi.

Sapanca 10.05.2018, 13:24
'Sahiplenmek her türlü güçlüğü yener'
banner48

Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı  Özcan Yavuz, Sapanca Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Emine Tarım, Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Program Başkanı Öğr. Gör. Servet Sezgin, Engelli Anneleri, Çocukları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yeşim Özütok, Nilüfer Özel Eğitim Okulu Müdür Yardımcısı Ayşegül Çetin ve okul öğretmenleri, Aktar Engelli Okulu öğretmenlerinin katıldığı etkinlikte; Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda ve Sapanca Aktar Engelli İlkokulu’ nda eğitim gören engelli öğrenciler ile anneleri Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile gün boyu eğlendiler.

OYUNCAKLAR SAPANCA BELEDİYESİNDEN

Sapanca Belediyesi tarafından hediye edilen oyuncaklar ile çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Etkinliğe gelenlere Tekin Koçak ( Gül Mutfağı ) tarafından yemek ikramı, Sabahat Birinci tarafından tatlı keyfi, Gür Büfe tarafından çerez dağıtıldı. 

BENDE ENGELLİ ANNESİYİM

Engelli Anneleri, Çocukları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yeşim Özütok, kendisinin de engelli annesi olduğuna dikkat çekerek, sıkıntıların ne denli büyük olduğunu, annelik duygusunun ve sahipliğinin her türlü güçlüğü yenebileceğini dile getirdi. Özütok, kendilerine her zaman yardımcı olan, ilçede engellilerin hayatlarının kolaylaştırılması için çok önemli çalışmalar yapan Sapanca Belediyesi’ ne, Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümüne ve destek verenlere teşekkür etti.

ÇOK EĞLENDİLER

Engelli olmalarına rağmen sosyal hayatın içerisinde olmak için mücadele veren yetenekli öğrenciler ile Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin akrobasi performansları, dans gösterileri, şarkı ve oyunları izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı. Etkinlik bitiminde çocuklar salondan ayrılmak istemediler. Herkesin mutlu olabileceği, farkındalık yaratan bu tür projelerin sıklıkla yapılması ricasında bulunan anneler etkinliği düzenleyenlere çok teşekkür etti.

Yorumlar (0)