banner2

banner1

banner22

'Sadece hobi'

Sapanca ilçesinde yaşayan Ahmet Kezer, orman, dere ve taş ocaklarından topladığı ağaç ve ağaç köklerini işleyerek mobilya ile süs eşyası yapıyor

Sapanca 11.06.2019, 17:29
'Sadece hobi'
banner48
Sapanca ilçesinde yaşayan Ahmet Kezer, ağaç ve ağaç köklerini sanatsal çalışmalara dönüştürüyor.

DOĞAYA ZARAR VERMEDEN ÇALIŞIYOR
Yanık Mahallesi'nde ikamet eden 51 yaşındaki "Crazy Ahmet" lakaplı Kezer, dere, orman ile taş ocaklarından topladığı ağaç ve ağaç köklerini atölyesinde işleyerek mobilya ve süs eşyası haline getiriyor.  Ahmet Kezer, yaptığı açıklamada, doğaya zarar vermeden çalıştığını söyledi.
Topladığı parçaların dere, deniz kenarı ve inşaat alanında bulunabileceğini belirten Kezer, "Doğada bulduğum bu objelerin üzerleri taş ve toprak dolu oluyor ama ben bunları işliyorum ve bu hale getiriyorum." dedi.

DOĞAL HALLERİNDE DURUYORLAR
Mağaza açmayı düşünmediğini aktaran Kezer, "Burada sadece bir hobi atölyem var. Atölyemde bitmiş bir sürü objeler var satılmaya hazır. Bunları satılmak için değil, buraya gelen insanlara, doğadan alınan bir objeyi veya bir odunun nasıl işlevsel hale geldiğini göstermek için hepsi doğal hallerinde duruyor. Sadece kendimce küçük dokunuşlar katarak abajurdan tutun mumluğa kadar nelere dönüşebileceğini göstermek istiyorum insanlara." diye konuştu.
 
Yorumlar (0)