banner2

banner1

banner22

Özkoç teleferik şantiyesine geldi

Kırkpınar’da hayata geçirilecek olan teleferik projesine sabah saatlerinde beton dökülmeye başlandı. Bölge halkıyla firma yetkilileri arasında arbede yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri alınan alana Engin Özkoç geldi.

Sapanca 21.01.2020, 12:59 Editör: Bartu İnce
banner48

Sapanca Belediyesi’nin yap-işlet devret modeliyle Kırkpınar’da hayata geçireceği teleferik projesinin doğaya zarar vereceği gerekçesiyle aylardır yapımına karşı çıkmak için nöbet tutan vatandaşlar bugün sabah saatlerinde inşaat alanına giren beton mikserini görünce tepki gösterdiler. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin de konuya dahil olarak proje inceleme tamamlanana kadar çalışma olmayacak sözünün ardından durdurulan proje için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’da “hukuksal olarak yapılacak ne varsa yaparız” açıklamasında bulunmuştu. Nöbet tutan vatandaşlar projenin iptal edileceğini düşünürken sabah saatlerinde alana giren beton mikseriyle ortam gerildi. Vatandaşlarla teleferik şirketi çalışanları arasında arbade yaşanmaması için polis bölgede güvenlik tedbiri aldı.

KONUYU CUMHURBAŞKANINA TAŞIYACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, beraberindeki heyet projenin gerçekleştirildiği alana geldi. İnşaat alanına girmek isteyen Özkoç çalışmaları da durdurmak isterken bölge halkıyla da görüştü. Özkoç, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taşıyacağını belirtti.

Yorumlar (2)
Hasan demir 9 ay önce
Cumhurbaşkanına bu konu giderse o zaman yandık demektir sonuçta milleti bedava makarnaya muhtaç edip seçimlerde makarna dağıtan bir zihniyet her zaman halkın istediğinin tam tersini ister.
Osman önal 9 ay önce
Her yere karşı çıkarlar oluncada önce kendileri pinter bunlar.