banner2

banner1

banner22

Millete rağmen…

Sapanca’ya yapılacak teleferik projesine karşı çıkanlar bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u ağırladı. Bölgeyi gezen Yavuz nöbet tutan vatandaşları dinledi

Sapanca 11.01.2020, 20:08 Editör: Bartu İnce
Millete rağmen…
banner48

Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi’nde yap-işlet devret modeliyle hayata geçirilmeye çalışılan teleferik projesine vatandaş tepkili. Aylardır doğanın katledilmemesi için nöbet tutan vatandaşlar bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u ağırladı. Yavuz proje alanını gezip bir evin balkonundan teleferik ayağının kurulacağı alanı izledi. Bölgede incelemeler yapan Ali İhsan Yavuz ardından çadıra konuk olarak vatandaşları dinledi.

EYLEM SÜRÜYOR

Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi'nde kurulması planlanan teleferiğe karşı çıkanların eylemi sürerken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz bölgeyi ziyaret etti. Teleferik projesinin varış noktasında incelemeler yapan Yavuz ardından eylem çadırına konuk oldu. Orman Bölge Müdürünü telefonla arayan Ali İhsan Yavuz kaç ağacın kesileceğini, doğada oluşacak tahribatın yazılı bir şekilde kendisine sunulmasını istedi. Yaklaşık bir saat bölgede kalan Yavuz vatandaşların neden projeye karşı çıktıklarını dinledi.

HER YÖNÜYLE DEĞERLENDİRECEĞİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ve AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ile birlikte gittiği çadırda “Bizim siyaset anlayışımızda millete rağmen bir projeyi hayata geçirmek yok. Milletimizle birlikte icraatlara imza atmak var. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte projenin hukuksal boyutu, çevresel etkileri ve diğer bütün etkenlerini titizlikle inceliyoruz. Eğer hukuksal, çevresel bir mesele olursa projenin tasfiye sürecinde hukukun elverdiği ölçüde gereğini yaparız” dedi. 

Teleferik projesine karşı çıkan ve aylardır çadırda nöbet tutan vatandaşlar Ali ihsan Yavuz’un ziyaretiyle mutlu oldu. Vatandaşlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un meseleyi enine boyuna araştırıp milletin lehine bir karar alınmasında etkili olacağına inanıyor.

Yorumlar (1)
Kirkpinarli 9 ay önce
Bise olmaz orda telefirge direnis gosterenlerin çoğu kendinden baska kimseye faydasi olmaz