banner2

banner1

banner22

Kira artışında Sapanca ilk 3’te

Endeks sonuçlarına göre, kasımda Türkiye genelinde ortalama satılık konut fiyatlarında yükseliş devam etti. İlçe bazında ise Türkiye'de kira ücretlerinin arttığı iller arasında Sapanca, ilk 3'te yer aldı.

Sapanca 10.12.2020, 23:27 Editör: Ebru Bulut
Kira artışında Sapanca ilk 3’te
banner48

Sahibinden.com verilerine göre, kasım ayında Türkiye genelinde ve üç büyükşehirde ortalama satılık konut fiyatlarında yükseliş devam etti. Kasım Ayı Emlak Endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, satılık konut ilanlarının kapanma süresi dikkate alındığında, kasım ayında Türkiye genelinde ortalama konut satış süresi geçen yılın aynı ayına göre 2 gün azaldı ve bir konutun ortalama el değiştirme süresi 51 gün olarak gerçekleşti. Satılık konutlar itibarıyla Türkiye genelinde en fazla değer kazanan ilçeler sıralamasında iki aydır lider konumda olan Muğla’nın Ula ilçesi ve Samsun’un 19 Mayıs ilçesi bu ay da yerini korudu. Satılık konut fiyatları Ula'da yüzde 157, 19 Mayıs ilçesinde ise yüzde 105 arttı.

SAPANCA İLK 3'TE

Türkiye genelinde tek değer kaybeden ilçe ise yüzde 1 düşüşle Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi oldu. İlçe bazında ortalama konut kira bedelleri değerlendirildiğinde ise yıllık artışın en çok gerçekleştiği ilçe yüzde 84’lük artışla Antalya’nın Döşemealtı ilçesi oldu. Bu ilçeyi sırasıyla yüzde 83 ile Antalya’nın Kaş, yüzde 64 ile Sapanca, yüzde 61 ile İzmir’in Karaburun, yüzde 60 ile Gaziantep’in Nizip ilçeleri takip etti. Konut kiralarında en yüksek düşüş yüzde 34 ile İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde gerçekleşti.

Yorumlar (0)