banner2

banner1

banner22

Gazipaşa'ya Akıl Oyunları Sınıfı

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında hazırladıkları ‘Akıl Oyunları Sınıfı’ Sapanca Gazipaşa İlkokulu içinde oluşturuldu.

Sapanca 09.05.2018, 13:21
Gazipaşa'ya Akıl Oyunları Sınıfı
banner48

Sapanca Kaymakamı Ali Ada’nın açılışını yaptığı etkinlikte, Sapanca Belediyesi Başkan Vekili Osman Şükrü Memi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Servet Sezgin, Gazipaşa İlkokul Müdürü Selahattin Çağır, Müdür Yardımcısı Arif Ziya Yanık, öğretmenler, veliler ve öğrenciler bulundu. ‘Akıl Oyunları Sınıfı’ nın yapılmasında katkıları olan sponsorlara ve emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Yarının yöneticileri

Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, “Sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında yapılan Akıl Oyunları Odası sayesinde öğrenciler bilgi ve becerilerini geliştirerek, problem çözme, strateji geliştirme gibi yetenekler kazanacaklarını, iletişimlerini kuvvetlendirmeye faydalı olacağını dile getirdi. Akıl Oyunları Odasının yapılmasına katkıları olan Kerem Bayrak, Kahve Deryası (Serdivan), Ali Safa Alaçam ve Kemal İslamoğlu’na teşekkür etti. Gazipaşa İlkokul Müdürü, Müdür Yardımcıları ve Hocalarına projenin gerçekleşmesine vesile oldukları için şükranlarını sundu.

Meslek hayali oyunu

Akıl Oyunları Sınıfı’nın açılışından sonra öğrencilerin merakla beklediği Hayali Seçkin Bayramoğlu’nun ‘’Bir Meslek Hayali Kur’’ adlı gölge oyununu çocuklar büyük bir heyecanla izledi. Küçük yaşlarda çocukların meslek hayali kurmaları ile iş yapma becerisi bilincinin gelişmesi konusunda mesajlar veren oyun çocukların ilgisini fazlasıyla çekti. Gölge oyunu sonrası öğrencilerle bilgi yarışması yapıldı. Mesleklerle ilgili sorular sorularak çocuklar kitapla ödüllendirildi. Kahkaha ve neşesi eksik olmayan gösteri ve yarışmanın sonunda çocuklarla eğlenceli müzikler eşliğinde oyunlar oynandı. Katılanlara bu günü unutmamaları ve kendilerini geliştirmeleri için dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri olan bu günün anısına özel baskılı maskot “Rubik Zeka Küpleri” dağıtıldı.

Uygulamalı oyun dersi

Gazipaşa İlkokul Müdürü Selahattin Çağır, hazırlanmış olan odada oynanacak oyunlar ile ilgili okul öğretmenlerinin özel eğitim aldığını, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içinde öğrencilere “Akıl Oyunları Sınıfı” da uygulamalı olarak akıl oyunları dersi vereceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)