banner2

banner1

banner22

Esnaf hazır bekledi

Sapanca ilçesi, hafta sonu sokağa çıkma yasağının iptal olmasına rağmen boş kaldı. Pandemi süreci sonrası tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirten esnaflar ise öncelikle yerli turistin tekrar gelmesini beklediklerini belirtti.

Sapanca 06.06.2020, 16:33 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAHİL BOŞ KALDI

İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Bursa’ya yakınlığının yanı sıra yeşil doğası ve eşsiz manzarasıyla uzun süredir yabancı turistlerinde ilgi odağı olan Sapanca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etmesine rağmen vatandaşlardan ilgi görmedi. Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan dükkanlarını açan ve tüm hazırlıklarını yapan esnaflarda hafta sonu olmasına rağmen sahilin boş kalmasına şaşırdı.

ESNAF DÜKKAN AÇTI BEKLEDİ

Sapanca Sahili üzerinde işletmecilik yapan Emrah Kırlı, “Pandemi sürecinde zaten tüm esnafımızın dükkanı kapalıydı. Bugünden itibaren esnaflarımız dükkanları açmaya başladı. Uzun süredir Arap turistlerin ilgi odağı olan Sapanca’dan yerli turist biraz ayağını kesti. Havaalanları kapalı olduğu için Arap Turistler gelmiyor, yerli de gelmeyince sahil boş kaldı” ifadelerini kullanırken İsa Gülçin isimli esnaf ise, “Dükkanları açtık, tüm önlemleri aldık ve vatandaşların gelmesini bekliyoruz” dedi.


“HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

Sapanca Gölü’nde özel izin alarak tamamen elektrikli kayıklarla gezi düzenleyen ve Mavi Yol Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanlığı yapan Nihat Erdoğan, “Yerli ve yabancı turistlerimiz için tüm gereken dezenfekte işlemlerini yaptık. Tamamını Sapancamıza bekleriz. Normalde 20 kişilik olan teknelerimize 10 kişi alıyoruz en fazla ve burada önce ateş ölçümü yaparak yolcuları alıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)