banner2

banner1

banner22

Doğayla iç içe lüks tatil Sapanca’ya geldi

Sapanca İlçesinde yaşayan iki kafadar, daha önce yurt dışında deneyimledikleri glamping’i Sapanca’da kurarak insanlara doğanın güzellikleri, lüksten ödün vermeyerek çadırlar içerisinde sunuyor. Doğal güzelliği ve eşsiz manzarasıyla ön plana çıkan Sapanca’da işletme açan iki kafadar, doğada vakit geçirirken lüksünden de ödün vermek istemeyen vatandaşları Dome Glamping çadırlarına bekliyor.

Sapanca 27.02.2021, 09:34 Editör: Ebru Bulut
banner48

DOĞAYLA İÇ İÇE LÜKS TATİL

Sapanca’da yaşayan iki kafadar, daha önce yurt dışında gördükleri ve deneyimledikleri dome glamping çadırlarını Sapanca’da kurdu. İki kafadar Sapanca’nın doğal güzelliklerini ve eşsiz manzarasıyla birleşen glamping çadırlarında lüksten ödün vermek istemeyen fakat doğanın güzellikleri ile iç içe tatil yapmak isteyen vatandaşları ağırlıyor. Ülkemizde bu tatil kültürünün yeni yeni popüler olduğunu söyleyen işletmenin ortağı Cihan Karagöz, “Pandemiden sonra insanların tatil tercihlerinde glamping ön plana çıktı. İzole olmak isteyen, her hizmetten faydalanmak isteyen ve lüks bir tatil yapmak isteyen müşterilerimizi Sapanca’da dome glamping çadırlarımıza bekliyoruz” dedi.

“ÜLKEMİZDE YENİ TANINMAYA BAŞLANDI”

Glamping tatilinin yurt dışında daha popüler olduğunu söyleyen işletmenin ortağı Cihan Karagöz, Ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başlayan lüks kampçılık anlamına gelen ve pandemiden sonra insanların tatil tercihlerinde ön plana çıkan yeni bir tatil trendi. Glamping deyince insanlar kamp ortamını yaşamak isteyip yanında çadır, kamp malzemesi, tulum taşımak isteyen kamp ortamında konforu bulmak isteyen tatilcilerin daha çok tercih ettiği bir kamp. Misafirlerimiz buraya geldiğinde doğa içerisinde vakit geçirirken, mangalını yapabilmektedir. Tıpkı bir otel odasındaymış gibi sıcak ve soğuk içecekleri içeride hazır bir şekilde bulabilirler. Kahvaltınız da odaya geleceği bir kamp sunan bir tatil köyü. Özellikle pandemi sonrasında insanların tatile ve lükse bakış açısı değişti. İnsanlar her şeyi bir arada bulmak isterken, doğada da vakit geçirmek istiyor. Bu yüzden tatil için Sakarya’da izole olmak isteyen, geldiğinde de her hizmeti bulmak isteyen misafirlerimizi Sapanca’da dome glamping çadırlarımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“TAMAMEN LÜKSÜN SADELİKLE BİRLEŞMESİ”

Glampingi Tayland’da birkaç yıl gördüğünü ve çok merak ettiğini söyleyen işletme sahibi Oktay Öztürk, “Daha önce konaklama fırsatım oldu. Ambiyansı çok güzeldi. Daha sonra da kuzey ülkelerinde gördüm. Kuzey ışkılarının orada bunlar popüler zaten. Tamamı şeffaf olanları da var. Türkiye’ye gelince de nerede yapabiliriz konusunda araştırmalara başladık. Turizmin çok hızlı ve aktif oldu yerlerden birisi olan Sapanca’da açmaya karar verdik. Çadırlarımız 30 metrekare ve içerisinde tuvalet, banyo, lavabo, küvet, şömine, mini bar, salıncak mevcut. Yani tamamen lüksün sadelikle birleşmesi diyebiliriz. Kamp hayatını seven misafirlerimize kampa gitmeyi değil de burada bir lüks kamp havası yaratarak ihtiyaçlarını odasının içerisinde sunuyoruz. Sapanca çok güzel bir yer. Türkiye’de birkaç tane glamping var ve biz ilklerindeniz. Ayrıca burada aktif olarak masaj hizmeti de veriyoruz. Gelen bütün misafirlerimiz buradan inanılmaz bir şekilde keyif alacaktır. Kamp havasında mini bir tatil geçireceklerine eminim. İnşallah bütün misafirlerimiz burada bizi tanır ve görür. Bütün misafirlerimizi buraya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)