banner2

banner1

banner22

Adli kontrol şartıyla…

Sapanca ilçesinde, sahte dolarlarla esnafı dolandırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Suriye uyruklu kişi serbest kaldı.

Sapanca 26.01.2021, 10:35 Editör: Aysima Kortak
Adli kontrol şartıyla…
banner48

Edinilen bilgilere göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince iki gün önce gözaltına alınan Suriye uyruklu Adnan Z'nin (27) emniyetteki işlemleri tamamlandı.  Adliyeye sevk edilen şüpheli, nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildi.

NE OLMUŞTU?

Suriye uyruklu Adnan Z. (27), sokağa çıkma yasağından dolayı ve hafta sonu olduğundan döviz bürolarının kapalı olması sebebiyle, ilçede bulunan süper marketler şubesine ait bir mağazada, benzin istasyonunda ve başka bir markette dövizlerini bozdurduktan sonra iş yerlerinden uzaklaşarak gözden kayboldu. İşletme sahiplerinin verilen 100 ve 50 Dolarlık banknotların sahte olduğunu anlaması üzerine durumu polise bildirdi. Sapanca ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı geniş çaplı araştırma sonucunda, Suriye uyruklu olduğu öğrenilen Adnan Z.’yi (27) gözaltına aldı. Gözaltına alınan, piyasada bin 700 dolar bozduran ve üzerinden 100 ve 50 Dolarlık 2 bin dolar çıkan Z.'nin, Uyuşturucu madde Kullanmak, Parada Sahtecilik, Resmi Belge düzenlenmesinde Yalan beyan olmak üzere toplam 5 adet suç kaydının olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)