banner2

banner1

banner22

Gemileri Karadan Yürüttüler

Adabilim Okulu Ana sınıfı öğrencilerinin ‘Amin Alayı’ adını verdikleri yıl sonu gösterisi okulun konferans salonunda velilerin ve davetlilerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

SANAT 13.05.2018, 11:44
Gemileri Karadan Yürüttüler
banner48

Program ilk olarak öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve Temel dini bilgiler dersinde öğrenmiş oldukları dua, sure ve hadislerin okunması ile başladı.  Ardından minik öğrencilerin semazen kıyafeti ile yapmış oldukları sema gösterisi izleyenlerin yoğun ilgisini çekti.

İlahi ve ezgilerinde söylendiği programda İstanbul’un fethini anlatan ve gemilerin karadan yürütüldüğü anın sahnelendiği tiyatro gösterisi büyük alkış aldı. Son olarak öğrencilerin yıl içinde gerçekleştirmiş olduğu sosyal ve kültürel aktivitelerin fotoğraflarından oluşan sine vizyon gösterisi ile program nihayete erdi.

Program sonunda öğrencilere hediyelerini veren Adabilim İlköğretim Müdürü Selim Kondakcı ;“Minik Öğrencilerimiz yaklaşık iki saat boyunca özverili bir şekilde bizlere güzel bir program izletebilmek adına gayret gösterdiler. Sene boyunca öğretmenlerimiz onların tertemiz zihinlerine ve gönüllerine güzel tohumlar attılar. Öğrencilerimiz de bu program vesilesi ile bize öğrendiklerinden bir kısmını sunma fırsatı buldular. Hem onların hem de izleyenlerin keyif aldığı güzel bir program oldu. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorumlar (0)