banner2

banner1

banner22

Geleceğin ressamı

Adabilim Okulları 2. Sınıf öğrencisi Berra Gündüz’ün Görsel Sanatlar dersindeki sergilediği yeteneklerle oluşan çalışmaları, kişisel resim sergisi ile görücüye çıktı.

SANAT 10.05.2018, 10:12
Geleceğin ressamı
banner48

 VALİDEN ÖDÜL ALDI

Okulun fuaye alanında açılan sergideki resimlerin tamamı dönem boyunca Berra Gündüz’ün Görsel Sanatlar dersindeki özgün çalışmalarından oluşuyor. Açılış öncesi konuşma yapan Adabilim Okulları İlköğretim Müdürü Selim Kondakcı, “Berra kızımız gölge öğretmen nezaretinde özel eğitim alan öğrencilerimizden bir tanesi. Kendisini ve ona destek olan ailesini gayretlerinden ötürü tebrik ediyorum. Geçtiğimiz günlerde de önemli bir başarıya imza atmış Toyota - İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlen 'Trafik Güvenliği' resim yarışmasında dereceye girerek sayın valimizden ödül almıştı. Berra kızımızdan inşallah var olan yeteneklerinin üzerine koymasını ve onu daha iyi yerlerde görmeyi temenni ediyoruz” dedi.

Sergide yer alan çalışmalar fuaye alanını gezen veli ve misafirlerin büyük beğenisini topladı. Ayrıca serginin hafta boyunca açık olacağı belirtildi.

 ERKEN YAŞTA YETENEK KEŞFİ

Sergi ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Görsel Sanatlar öğretmeni Ayşe Tetik “Okul olarak öğrencilerimizin yeteneklerini erken yaşta keşfedebilmek adına yıl boyunca ebru, ağaç yakma, filografi, mandala, mdf ve akrilik üzerine tuval çalışması gibi birçok farklı kategoride çalışma yapıyoruz. Berra kızımız da resim konusunda ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi. Bizde bu yetenekleri bir sergi ile taçlandırmak istedik. Velilerimizin ve misafirlerimizin beğenisini kazanan sergimize ilgi duyan herkesi davet ediyoruz” dedi.

 

Yorumlar (0)