banner2

banner1

banner22

Dersler devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Genç Atölye’de dersler devam ediyor.

SANAT 25.07.2019, 15:27 30.11.-0001, 00:00
Dersler devam ediyor
banner8
Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde gerçekleştirilen Geleneksel Sanatlar Atölyesi’nin Çini, Hat ve Çamur Şekillendirme derslerinde öğrenciler yeteneklerini ön plana çıkarmaya başladılar.
 
“ÖĞRENCİLERİN İLGİSİNDEN MEMNUNUM”
Çamur Şekillendirme Eğitmeni Mehmet Hüseyin Karaca, “İlk dört haftada derslerimizde çamuru merkezde tutmayı, nasıl ürün şekillendirebileceğimizi ve parmak hareketlerinin nasıl yapılacağı konusunda öğrencilerimizle birlikte uygulamalı çalışmalar yaptık. 4 senedir devam eden çamur şekillendirme kursumuzda öğrencilerimizin gösterdiği ilgiden çok memnunum. Genç Atölye’nin öğrencilere kattığı değerleri çok önemli buluyorum. İnşallah bundan sonrada Genç Atölye devam eder” dedi.
 
“GELENEKSEL SANATLARA İLGİ DUYUYORLAR”
Çini Eğitmeni Emsele Bal, “Çini sanatı hakkında bilgiler, çini yapılış aşamaları, kompozisyon ilkeleri, çinide kullanılan motifler ve fırça çalışmaları gibi birçok konuyu ilk dört haftadaki derslerimizde işledik. Derslere olan katılım ve öğrencilerimizin derslere olan ilgisi oldukça yüksek. 4 senedir devam eden Genç Atölye kurslarını hem gençlere sunduğu katkı bakımından hem de geleneksel türk sanatlarının tanıtımı açısından çok değerli buluyorum. Gençlerin Geleneksel Türk Sanatlarına ilgi göstermesini ve bu tür sanatlarla onlara katkı sağlamak bizim için çok güzel. İnşallah Genç Atölye kursları ileriki senelerde birçok alanda artarak devam eder” dedi.

“YAZ AYLARINI DAHA DOLU GEÇİRİYORLAR”
Hat Eğitmeni Sinan Uzun, “Öğrencilerimize dört haftalık süreçte hat sanatının tanıtarak sülüs yazı türünde meşk ettirmeye derslerimizde işledik. Zor bir sanat olan hat sanatına öğrencilerimiz yüksek ilgi göstermesini çok önemli buluyorum. 4 senedir devam eden Genç Atölye kurslarını gerçekten öğrenciler için çok kıymetli. Öğrencilerin yaz aylarını daha dolu geçirmeleri için düzenlenen Genç Atölye kursları inşallah daha fazla branşlarla gelecek senelerde de devam eder. Bu atölyelerin açılmasından emeği geçen herkese teşekkürlerimi ifade ederim“ dedi.
 
Yorumlar (0)
11°
sisli
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı