banner2

banner1

banner22

Yolu kendileri yaptı

Kocaali ilçesinde köylerin ortak kullandığı ve seslerini Belediyeye duyuramadığı yoldan vatandaşlar geçmek istemiyor.

SAKARYA 16.06.2020, 12:54
Yolu kendileri yaptı
banner48

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde köylerin ortak kullandığı grup yollarından vatandaşlar geçmek istemiyor. Kocaali Belediyesine ve Sakarya büyükşehir belediyesine defalarca yapılan şikayetler sonuç bulmazken, yolu sürekli kullanmak zorunda kalan vatandaşlar tepkili.

VATANDAŞIN TEPKİSİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Yalpankaya, Görele, Tangaz, Kızılüzüm, Yanıksayvant, Açmabaşı köy yolları ve Kocaali ortak grup yolları yapılan onca şikayete rağmen yapılmıyor. 2 yıl önce yapılması için söz verilen, defalarca basında ve sosyal platformlarda gündeme gelen yol sorununa vatandaşın tepkisi artarak devam ediyor.

‘’BU YOL BİZİM KÖYÜMÜZÜN YOLU DEMEYE UTANIYORUZ’’

Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Yalpankaya sakinlerinden Muhammed Yiğit "2 yıldır çalmadığımız kapı kalmadı. Muhtarımız ve yaşlı heyetimiz Kocaali ilçe Belediye başkanı Sayın Ahmet Acar ve Kocaali Akp. İlçe Başkanı Sayın Ersan Demir ile defalarca görüştü. Her görüşmede söz alındı ama verilen sözler hep unutuldu. 2018 den bugüne kadar verilen sözler havada olduğu için artık köylerimize gelmeye utanır oldular. Bizler ise bu yollar bizim köyümüzün yolu demeye utanıyoruz." dedi.

SESLERİNİ DUYURAMADILAR YOLU KENDİLERİ YAPTILAR

Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Yalpankaya ve bağlantı grup yollarının yapılmamasına tepkili olan vatandaş kendi imkanları ile kendi yollarını yapmaya başladı. Muhammed Yiğit" Pandemi sürecinde köylere olan ilgi arttı. Dolayısıyla bu yolları görüp geçmek zorunda kalan dışarıdaki köylümüz neler neler söyledi tahmin edebiliyorsunuzdur. Daha dün bir aracın altı oturdu karteli patlafı, yazık değilmi? 2 yıldır mücadelesini verdiğimiz bu yolları biz yapacak isek Sakarya ilinde Büyükşehir belediyesine, Kocaali ilçesinde Kocaali belediyesine bağlı olmanın mantığı nedir?  Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem Yüce bey bizzat gelip bu yolları görsün isteriz. Eğer Kocaali ilçesinde bu köy yollarından başka 1m yol aciliyeti olan başka bir yer varsa, köylü vatandaş olarak bizler ne Sakarya Büyükşehir belediyesinden ne de Kocaali ilçe belediyesinden herhangi bir hizmet talebinde bulunmayacağız. Biz köylü olarak yollarımızdan utanıyoruz. Hizmet veremeyen Belediye yöneticileri bu yollardan geçip köylere gelmeye utanıyor. Bu utanca bir çözüm istiyoruz. " dedi

Yorumlar (0)