banner2

banner1

banner22

Yoğunluk arttı

Sabah saatlerinde ilk oturumu gerçekleştirilen YKS sınavı korkutucu görüntülere sahne oldu. Sınavdan günler öncesinde başlayan sosyal mesafe uyarıları havada kaldı. Vatandaşlar sınava giren çocuklarını beklerken, uyarılara aldırış etmedi. Vatandaşların bu hareketleri ‘’sınıfta kaldık’’ yorumlarına neden oldu.

SAKARYA 27.06.2020, 14:18 Editör: R. Kaan Oktar
banner48

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Normalleşme süreci ile birlikte, insanlar normal hayatlarına dönme çabası içerisinde olurken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurlu Üyelerinin ısrarla üzerinde durduğu sosyal mesafe uyarıları maalesef havada kalıyor. Bugün ilk oturumu gerçekleştirilen YKS sınavı öncesi tüm vatandaşlara sosyal mesafe uyarısı yapılmış, üzerine saat aralıklı sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Vatandaşlar bu uyarılara uymazken, akıllara ikinci dalga gelecek mi korkusu geldi.

TEPKİ ÇEKTİ

Yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşlar sınava giren çocuklarını hem okul önlerinde beklerken, hem de minibüslerde sosyal mesafeye uymadı. Vatandaşların bu uyarılara uymaması, gerek görenlerin gerekse sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte kalan vatandaşlar bu durumu tepki gösterirken, kurallara uymaya gayret ediyoruz ancak bazı vatandaşlar bu kuralı çiğnemeye devam ediyor yorumları yaparak tepkilerini gösterdi.  

Yorumlar (0)