banner2

banner1

banner22

Vatandaşlar yeni tedbirlerden memnun

Sakarya’da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlardan memnuniyet duyuyor.

SAKARYA 02.12.2020, 14:22 Editör: Aysima Kortak
Vatandaşlar yeni tedbirlerden memnun
banner48

"HAFTA İÇİ DE UYGULANAN KISITLAMANIN DAHA UZATILMASINI İSTİYORUM"

Sakarya'da yaşayan Sibel Aslan yaptığı açıklamada, yeni kısıtlamaları desteklediğini fakat yeterli bulmadığını söyledi. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kendisini memnun ettiğini belirten Aslan, "Hafta içi de uygulanan kısıtlamanın daha uzatılmasını istiyorum çünkü kesin çözüm olsun istiyorum artık, bu işin çok uzadığını düşünüyorum. Aylardır esnaf, herkes perişan oldu, vatandaşımız zor duruma düştü. Bundan dolayı da bir an önce kısıtlama uzun olsun sonuç gelsin istiyorum." dedi. Aslan, vatandaşların elinden gelen her şeyi yaptığını dile getirerek, "Her şeyi de vatandaşa yüklememek lazım. Maskemizi takıyoruz, dikkat ediyoruz ama hayat da devam ediyor. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, ellerinden geleni yaptığını düşünüyorum." ifadesini kullandı.

"KISITLAMALARI DESTEKLİYORUM"

Doğukan Demir, kısıtlamaları desteklediğini ve daha da artırılması gerektiğini belirtti. "Halk olarak kendi kendimizi kontrol edemiyoruz." diyen Demir, şu ifadeleri kullandı: "Tedarik zinciri bozulmadıktan, ilacımızı, ekmeğimizi alabildikten, hizmet sektöründe çalışanlar işe gidebildikten, günlük hayatta ihtiyaçlarımız karşılandıktan sonra her türlü kısıtlamanın yanındayım. Hepimiz evde oturalım, zaten havalar soğuk, dışarıda olmamızın bir anlamı yok. Kışın evde kalalım da biraz sayılar düşsün. Bu sayıların yükselmesi havalimanlarının kapanmasından tutun da çalıştığımız sektörlerin kısıtlanmasına kadar sürecek."

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)