banner2

banner1

banner22

Vatandaşlar sokaklara akın etti

Sakarya’da şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda 17 gün sürecek olan tam kapanma öncesi vatandaşlar sokaklara akın ederken D-100 ve D-650 karayolu ile TEM Otoyolunda ise trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı.

SAKARYA 29.04.2021, 16:14 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

29 Nisan günü saat 19.00’da başlayarak 17 Mayıs günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma öncesinde Sakarya’da vatandaşlar sokaklara akın etti. Şehrin simge noktalarından biri olan Çark Caddesi’ndeki mağazalarda da yoğunluk yaşanırken, tam kapanma öncesi vatandaşlar en çok gıda alışverişi yaptı. Öte yandan D-100 ve D-650 karayolları ile TEM otoyolunun Sakarya kesiminde ise trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı.

TAM KAPANMA SÜRESİNCE EVDE İZOLE OLACAĞIZ
17 gün sürecek tam kapanma öncesinde ailesiyle birlikte evi için alışveriş yapmaya çıkan Engin Köse isimli vatandaş tam kapanma süresince evde izole şekilde yaşayacaklarını belirterek, “Biz bu salgını kendimiz üretiyoruz. Yani çok yakın temasta bulunarak üremesine sebep oluyoruz ama inşallah kurtulacağız. Eskiden pijama terlik televizyon dediğimiz PTT vardı, bu günleri de o şekilde takılacağız. Evimizde ailemizle izole bir şekilde yaşayacağız. Ufak tefek stoklarımızı yaptık, günlük ekmek haricinde hemen hemen her şeyi aldık” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)