banner2

banner1

banner22

Vatandaşın malları borçlarına karşılık satılıyor

Resmi ilan alma hüviyetine sahip kuruluşlarda son zamanlarda yaşanan icra ilanı yoğunluğunda Sakarya’nın da adı çokça geçmeye başladı.

SAKARYA 24.09.2021, 13:25 Editör: Aysima Kortak
Vatandaşın malları borçlarına karşılık satılıyor
banner48

SADECE SON 2 GÜNDE

Resmi ilan alma hüviyetine sahip kuruluşlarda son zamanlarda yaşanan icra ilanı yoğunluğu dikkatlerden kaçmıyor. Genellikle ticari malların ilana çıktığı icra ilanlarında Sakarya’nın adı da çokça geçmeye başladı. Sadece son 2 günde kitle iletişim araçlarında Sakarya ile ilgili 7 adet icra ilanı yayınlandı. Yayınlanan icra ilanları, Hendek'te iki adet fındık bahçesi, Karasu'da 2005 model ticari araç, Sapanca'da villa, Karasu'da 2006 model ticari araç, Adapazarı'nda arsa, ve Karasu’da içinde tek katlı ev olan fındık bahçesinden oluştu. Eylül ayında Sakarya’da yayınlanan icra ilanlarının sayısı ise 30 olarak kayıtlara geçti.

TOPLAM BORÇ 850 MİLYAR

Edinilen bilgilere göre Türkiye genelinde vatandaşların bankalara olan borcunun 850 milyar liraya ulaştığı öğrenilirken 1 Ocak ile 21 Mayıs tarihleri arasında icra iflas dairelerinde toplam 2 milyon 852 bin yeni dosya açıldığı, toplam açık icra dosya sayısı ise 22 milyonu aştığı bilgisine ulaşıldı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda pandemi nedeniyle kredi geri ödemelerinde sağlanan genişliğin sonuna gelindiğinin ve bankaların yeni yılda borçlarını tahsil etmek için firmalara tolerans sağlamayacağının altı çizildi. Raporda bu bilgiler ışığında önümüzdeki yıl çok sayıda iflas ve işletme devrinin yaşanabileceği belirtildi.

Yorumlar (0)