banner2

banner1

banner22

Vali Nayir personeli unutmadı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ramazan Bayramı’nda görevli olan sağlık, emniyet, jandarma ve itfaiye personellerini görevleri başında ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

SAKARYA 24.05.2020, 17:24
banner48

ZİYARET ETTİLER

Vali Nayir, salgın süreci boyunca vatandaşların can ve mal sağlığı güvenliği korumak için çalışan personelleri çalıştığı kurumlarda ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Çalışan personelin bayramlarını içtenlikle kutlayan Vali Nayir’e yaptığı ziyaret ve bayram kutlamalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit eşlik etti.  Sakarya Valiliği Acil Çağrı Merkezini ziyaret eden Vali Nayir, bayramların birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttıran günler olduğunu fakat salgın nedeni ile bu yıl ki bayramda vatandaşların yakınlarıyla yan yana gelemedikleri belirtti.

FEDAKARLIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Salgın sürecinde ve bayram günü görevlerinin başında olan personelle bir araya gelerek bayramlarını kutlayan Vali Nayir, “Bayramlar bizim özel günlerimiz, birbirimize daha yakın olma, birbirimizi koruma, kollama ve yardımlaşma ile dayanışmayı artırma günlerimiz. Ama içerisinde bulunduğumuz süreç içerisinde sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve bunun neticesinde birçok yakınımızla yan yana gelemediğimiz bir süreci yaşıyoruz. Bu özel günde de görevi başında olan personelimiz var; jandarmamız, emniyetimiz, itfaiyemiz, 112 teşkilatımız ve sağlıkçılarımız bugün görevleri başındalar. Bizlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Jandarma ile Emniyet yetkililerimizle, görevi başında olanlar ile bayramlaşmak için bir program yaptık, yola çıktık. Geldik onlara bu fedakârlıkları için hem teşekkür ettik, hem de bayramları kutlu olsun diye onlarla birlikte aynı ortamı paylaşmaya çalıştık. Onlar görevleri başında halkımızın rahatlık ve huzur yani asayiş içerisinde bayramlarını kutlaması için gerekli çalışmayı yapıyorlar. Acil çağrıları alıp onları yönlendirmeye çalışıyorlar, bir taraftan trafik düzenini diğer taraftan da alınan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığı için kontrollerini yapmaya çalışıyorlar. Arzu ettiğimiz husus, tekrar eski bayramlara dönebilmek. Ama içerisinde bulunduğumuz durum biraz daha fiziki şartları farklılaştırdı, bizim kendi aramızdaki mesafeyi uzaklaştırdı. Biz görevi başında olan personelimize gönül yakınlığımızı hissettirebilmek için görev yerlerine gelerek onlarla birlikte olmaya çalıştık” dedi. 

Yorumlar (0)