banner2

banner1

banner22

Vali Kaldırım göreve başladı

Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sakarya Valiliği görevine atanan Vali Sayın Çetin Oktay Kaldırım, ilk görev gününde Taraklı ilçesini ziyaret etti.

SAKARYA 21.06.2020, 17:31
Vali Kaldırım göreve başladı
banner48

Taraklı ilçesinde Kaymakam Abdullah Arslantürk, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Süleyman Acar tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, eşi Berihan Kaldırım ile birlikte ilk olarak bin 250 metre rakımlı Karagöl Yaylasını gezdi.

“VATANDAŞLARLA HASBİHAL ETTİ”

Gölün etrafını turlarken piknik yapan vatandaşlarla selamlaşan Vali Kaldırım, onlarla bir süre sohbet edip çay ikramlarını da geri çevirmedi. Daha sonra Karagöl Yaylasında bulunan Tuzla Kanyonunu gezerek incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, buradan ilçe merkezine geçerek önemli tarihi mekânlardan Hacı Rıfatlar Konağını da ziyaret etti.

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve eşi ilçelerinde ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Taraklı Kaymakamı Abdullah Arslantürk ve Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler de verdiler.

SAKARYA BÜYÜLEYİCİ BİR GÜZELLİĞE SAHİP”

Büyüleyici güzellikleriyle bir doğa harikası olan Sakarya’da bugün itibariyle göreve başladıklarını belirten Vali Kaldırım, “Sakarya’mızın doğal güzelliklerini elbette biliyorduk, ancak yerinde görmek daha da mutluluk verici oldu. Bugün bol oksijenli havası, muhteşem doğası ve su ve jeotermal kaynaklarıyla doğal bir tedavi merkezi olan Taraklı ilçemizdeki Karagöl Yaylasını gezdik, vatandaşlarımızla bir araya gelerek hasbihal ettik. Burası muhteşem güzelliğiyle adeta bir yeryüzü cenneti gibi. Böylesi doğal ve tarihi güzellikleri bünyesinde barındıran Sakarya’mızın daha da gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Doğa, tarih, kültür, gastronomi, geleneksel değerler, sağlık ve maceraya odaklanan yeni nesil turizme odaklanacağız. Artık dünyada bireysel turizm en çok talep gören yeni trend. Şehrimizin bu açıdan dünyaya hitap edecek çok büyük potansiyeli var. Ortak akılla ve doğru vizyon ve planlamayla Sakaryamızı inşallah global ölçekte bir destinasyon ve marka haline getiririz. Yeni görevimizde rabbim bizleri mahcup etmesin” dedi.

 SOFRALARINA KONUK OLDU

Sakarya Valiliği görevine atanan Çetin Oktay Kaldırım, kentte göreve başladığı ilk günde Taraklı ilçesini ziyaret etti. Taraklı ilçesinde Kaymakam Abdullah Arslantürk, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Süleyman Acar tarafından karşılanan Vali Kaldırım, eşi Berihan Kaldırım ile ilk olarak 1250 metre rakımlı Karagöl Yaylası'nı gezdi. Gölün etrafını turlarken piknik yapan vatandaşlarla selamlaşan Kaldırım, İlcenin Taninmis is insanlarından Kadir Sayın, yakın arkadaşı Hakan Nebilir ile Ailece piknik yaparken Vali Kaldırım pikniğe katildi is insanı Kadir Sayın kendisine bölge ile ilgili bilgiler verdi. Bir süre sohbet edip çay içti.

Yorumlar (0)