banner2

banner1

banner22

Vali Gül ve Başkan Şahin Sakarya’da

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin Sakarya’ya gelerek Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ'nin (TÜRASAŞ), "Gaziray Banliyö Hattı ve Hafif Raylı Ulaşım Projesi" kapsamında üretilecek 8 elektrikli setinin görüşmeleri kapsamında TÜRASAŞ’ı ziyaret etti.

SAKARYA 16.03.2021, 11:49 Editör: Aysima Kortak
banner48

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ'nin (TÜRASAŞ), "Gaziray Banliyö Hattı ve Hafif Raylı Ulaşım Projesi" kapsamında üretilecek 8 elektrikli setinin görüşmeleri kapsamında TÜRASAŞ’ı ziyaret etti. Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’i TÜRASAŞ’ta Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ve TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, TÜRASAŞ Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir, TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürü Dr. Erdal ABA karşıladı. TÜRASAŞ’ta düzenlenen ve basına kapalı olan toplantı sonrası Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, tesiste yer alan Demiryolu Araçları Alüminyum Gövde Üretim Fabrikası’nı gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

“YILIN SONUNDA İNŞALLAH MİLLİ TRENİMİZİ ŞEHRİMİZE GETİRECEĞİZ”

İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, “Sakarya bizim gözbebeğimiz, yüksek teknolojinin merkezi. Gaziantep olarak 25 kilometrelik Gaziray’ın uluslararası rekabet gücünü yüksek tutan Milli Tren’in alt yapısını Sakarya’ya getirdik. Bu yüzden çok mutlu, onurlu ve şerefliyiz. Kendi hikayemizi ve kendi destanımızı yazıyoruz. Sakarya’da bu üretim merkezi olmasaydı bunu başaramazdık. Bizim çalışma arkadaşlarımızla bu işin Sakarya’da yapılması ve Milli Tren olması konusunda uluslararası rekabeti çok iyi yönettiler. Çin, İspanya, Güney Kore çok mücadele etti ama biz yerli olması için çok büyük bir gayret gösterdik. Bunu birlikte başardık. Bugün gelmemizin nedeni, biz altyapımızı çok hızlı bir şekilde tamamlanıyor, sinyalizasyonumuz bitiyor. Gaziantep’in kurtuluşu olan 25 Aralık’ta düğmeye basmak istiyoruz. Zaman çok önemli bizim için. Birlikte verilmesi gereken kararlar var. İç dizayn, renk, otomasyon, yazılım ve donanımla alakalı hem kendi teknik ekibimiz hem de valimiz ile görüşlerimizi bildirdik.  2 ekip birbiriyle çok uyumlu çalışıyor. Yılın sonunda da inşallah Milli Tren’imizi yılsonunda şehrimize getireceğiz” dedi.

ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Ayrıca Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, açıklamanın ardından TÜRASAŞ’ta üretilen Milli Elektrikli Tren’e binerek test sürüşü gerçekleştirdi. Daha sonra TÜRASAŞ’tan ayrılan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Sakarya Valiliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nı makamında ziyaret etti. Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in birkaç ziyaretin ardından Sakarya’dan ayrılması bekleniyor.


Yorumlar (0)