banner2

banner1

banner22

TCDD Genel Müdürü Sakarya'daydı

TCDD Genel Müdürü Ali ihsan Uygun, Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde yapımı süren Sapanca-Geyve-Doğançay hatlarında inceleme yaptı.

SAKARYA 26.10.2020, 11:51 Editör: Aysima Kortak
TCDD Genel Müdürü Sakarya'daydı
banner48

Sakarya’ya gelen TCDD Genel Müdürü Ali ihsan Uygun ilk durağı Geyve Doğançay oldu. Burada yapımı süren çalışmaları inceleyen Uygun, Doğançay 1. ve 2. şantiyelerinde sunumları aldı. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında yapılan tünellerde de incelemelerde bulunan Uygun, “Projelerimizi incelemek üzere bugün sahadayız! Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında yapım çalışmalarına devam ettiğimiz Sapanca-Geyve-Doğançay arasındaki imalatları yerinde inceledik, Doğançay 1. ve 2. şantiyelerimizde sunumları aldık” dedi.

YAPILANLARI YERİNDE İNCELEDİ

Sakarya’daki inceleme ve temasları tamamlayan Uygun, “Saha incelemelerimizde bir sonraki durağımız, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında Bilecik’te yer alan T26 tüneli inşaatı olacak. Burada da yapılanları yerinde inceledik, sunumları aldık. Projelerimiz tamamlandığında Ankara-İstanbul arası 45 dakika daha kısalacak” dedi.

Yorumlar (0)