banner2

banner1

banner22

Tam 70 kilo verdi

Kaynarca ilçesinde esnaflık yapan 52 yaşındaki Ayhan Tufan, diyet ve spor sayesinde 1 yılda 70 kilogram vererek şeker hastalığını tamamen yendi.

SAKARYA 10.06.2020, 09:42
banner48

Haber/Murat Hazer

1 YILDA 70 KİLO VERDİ

Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde ilçe merkezinde esnaflık yapan 52 yaşındaki Ayhan Tufan, şeker hastalığının artması ve sürekli kilo alması nedeniyle arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Diyetisyen Doktora giderek tedavi olmaya başladı. 2019 yılının ortalarında başladığı rejim sayesinde 12 ayda tam 70 kilo veren Tufan, “2019 yılında diyetisyene giderek zayıflamaya başladığını belirten Ayhan Tufan, “1 sene önce 150 kiloydum. Spor ve diyetisyene gittim. Şeker ve kolesterol hastasıydım şuanda Allaha şükür hiçbir şeyim yok. Tüm şeker hastalarına spor yapmalarını tavsiye ederim. Kendimi çok iyi hissediyorum. 1 yıl önce yerimden bile kalkmak istemiyordum” dedi.

ŞEKER HASTALIĞINDAN KURTULDU

Kilo vermeden önce şekerinin 320'ye kadar yükseldiğini belirten Ayhan Tufan, “Doktorlar insülin vermişti. Kilo verdikten sonra şeker için insülin kullanmayı ve hap kullanmayı bıraktım. Diyetisyen eşliğinde yediğime dikkat ediyorum ve sporumu düzenli olarak yapmaya gayret ediyorum. Diyetisyene de teşekkür etmek isterim, kolesterolü az olan şeyler tüketiyorum. Şeker hastaları abur cubur yemesinler spor yapsınlar sağlıklı yaşasınlar. Ben başardım onlarda başarabilirler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)