banner2

banner1

banner22

Sosyal Market ve Belpaş Yöresel açıldı

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Market ve Belpaş Yöresel için açılış törenlerini düzenledi. Düzenlenen açılış törenlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve bazı ilçe belediye başkanları eşlik etti.

SAKARYA 12.04.2021, 19:20
banner48

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Market ve Belpaş Yöresel'in  açılış töreni için bir dizi program düzenledi. İlk olarak Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen törenle Sosyal Market  açılışı yapıldı. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve bazı ilçe belediye başkanları katıldı. Sosyal Market  açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sosyal Market’in içerisinde 100 farklı çeşitte 2 bin 500’ün üzerinde ürün var. Çikolatasından buğdayına, ununa, salçasına, pirincine kadar her türlü temel gıda maddesi var. Bir markette olan ne varsa bizim Sosyal Market’imizde de var. Dolayısıyla dezavantajlı hemşerilerimiz, kendilerine tanımlayacağımız kredi ile Sosyal Market’imize girecek, istediğini alabilecek, her ay gelip alışveriş yapabilecekler. Sıvı yağ, zeytin, kahvaltılık ürünler gibi birçok ürünlerimiz var. Her türlü gıda maddemiz bulunmaktadır. Vatandaşlarımız buradan tedarik ederek aylık ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. ‘Eyvah, misafirim gelirse ne yapacağım?’ veya ‘yemek nasıl yapacağım?’ kelimelerine son. İhtiyaç duyan her vatandaşımız gelerek evinin ihtiyaçlarını alacak, filesine dolduracak. Gerekirse de biz taşıma hizmeti de verebiliriz. Kendisi seçecek, biz evine kadar taşıyacağız. Böyle bir projeyi başlatıyoruz. Herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BELPAŞ YÖRESEL’İ GEZDİLER

Başkan Yüce’nin ardından konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Eğer ihtiyaç sahibiyse ve mağduriyet yaşıyorsa, tenceresini doldurmakta zorluk çekiyorsa başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerimizle birlikte yapmış olduğu bu alandaki çalışmalar çok kıymetli. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Market'in  ardından katılımcılar Belpaş Yöresel’in açılışını yapmak üzere Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nden ayrıldı. Başkan Ekrem Yüce ve beraberindeki heyet, Erenler’de yapılan Belpaş Yöresel’e gelerek marketi gezdi. Belpaş Yöresel’deki çalışmaları ve hazırlıkları inceleyen Başkan Yüce, market hakkında bilgi vererek açılışı gerçekleştirdi. Başkan Yüce, “Sakarya’mızın pek çok noktasında kendisine has markalaşmış ürünleri ve sahip olduğu zenginlikleri buluşturuyor ve vatandaşlarımıza köprü görevini yapıyoruz. Şehrimizin bu markalaşmış ürünlerinin marka değerinin arttıracak çalışmaları hız kesmeden sürdürüyoruz. Marka değerini arttıracak projeler üreten Sakarya sevdalılarını destekliyorum, her birini tebrik ediyorum. Açılışını yapacağımız bu merkezde şehrimizin 4 bir tarafından gelen üreticilerimizin ürettikleri yöresel ürünleri getirip satış yapma imkanını sunmaktayız. Böylece geleneksel tarım ve üretim anlayışımızla üretilen ürünler buradan hemşerilerimize arz edilmektedir. Üreticilerimiz için mallarını sergileyebilecekleri bir satış yeri imkanı bulmaktadırlar. Hemşerilerimiz de gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilecekleri sağlıklı bir pazara kavuşmuş olacaktır. Bu tip merkezlerin artması, yerel yöneticilerimizin güçlenmesi ve şehrimizin markalaşmış ürünlerinin marka değerinin artması için yapılacak her projenin destekçisi olduğumuzu dile getirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)